Callahan négypontos estéje

Nagyon nem megy a New Jerseynek, amióta Ilja Kovalcsuk alig több mint egy hete megsérült. Az Ördögök az azóta eltelt négy mérkőzésen mindössze egy pontot szereztek. Ma hajnalban sem jártak jobban, ismét vereséget szenvedtek, mégpedig a közvetlen rivális New York Islanderstől. A Szigetlakók, akik jelenleg kilencedikek keleten, győzelmükkel két pontra megközelítették az Ördögöket és minden esélyük megvan arra, hogy 2007 után ismét ott legyenek rájátszásban.

Nyert és továbbra is plyaoffot jelentő nyolcadik helyen maradt New York másik csapata, a Rangers. A Parkőrök a Winnipeget verték a Nash, Stepan, Callahan első sornak köszönhetően. Mind a négy találatot ez a sor hozta össze, nyolc pontot termeltek, amiből a csapatkapitány Ryan Callahan egymaga négy pontot vállalt.

Kiheverte a Chicagótól elszenvedett 1-7-es sokkot a Detroit, amely hazai pályán gyűrte le a Coloradót. Az egygólos győzelem ellenére a mérkőzés sima volt, ugyanis az Avalanche csak 0-3 után tudott kozmetikázni az eredményen a záró harmadban.

Szezonbeli harmadik, egyben utolsó mérkőzését is megnyerte a Montreal a Carolina ellen. Max Pacioretty kétszer köszönt be, Carey Price kapus pedig 300. meccsén 142. győzelmét szerezte meg a Canadiens mezében. Price a 142 győzelemmel az örökranglista hetedik helyére került, megelőzve Jose Theodore-t.

A Minnesota az utolsó négy mérkőzését megnyerte, sőt, az elmúlt 21-ből mindössze hatot bukott el, így igazán nagy meglepetés, hogy a három vereséggel érkező Blues eltudta vinni a két pontot a Wild otthonából. A Zenészek legjobbja a McDonaldsSchwartz duó volt, mindkét játékos egy plusz egyet hozott össze. Győzelmével a Blues tartja a minimális előnyét az Edmontonnal szemben.

Az Oilers ott liheg a St. Louis nyakán, miután hajnalban könnyedén behúzta az albertai rangadót a Calgaryval szemben. Az Oilers az első játékrészben a hárompontos Justin Schultz vezetésével egy szűk negyedóra alatt hármat rámolt be a Flames kapujába, ami azt is magával hozta, hogy Miikka Kiprusoff kapust már a harmad vége előtt lecserélték.

Tovább száguld a ligaelső Chicago, amely a Nashville-en lépett át büntetőlövésekkel. A Sólymok hagyták visszajönni ellenfelüket kétgólos hátrányból, a záró húsz percben maguknak megnehezítve a mérkőzést. A szétlövésben egészen az ötödik körig kellett várni a győztes találatra, amikor a veterán cseh védő, Michal Rozsival talált be a vendégek kapujába.

Tapad az Anaheim a Chicagóra, miután győzelemmel távozott a Dallas otthonából, köszönhetően Viktor Fasth szezonbeli harmadik hibátlan mérkőzésének. A támadó részlegben a RyanPerryGeztlaf sor ellenállhatatlan volt, a második harmad derekán kevesebb mint öt perc alatt hat pontot gyűjtöttek, amivel el is döntötték a mérkőzést.

Előre menekül a San José, amely ötödik mérkőzését nyerte meg zsinórban és jelenleg hetedik nyugaton. A BigJ, azaz Joe Thornton vezette hazaiak a második játékrészben 133 másodperc alatt háromszor vették be a Canucks kapuját, ami elég volt a győzelemhez. A Vancouver hiába nyitott hosszú hajrát, két góljával csak elviselhetőbbé tudta tenni a vereséget.

A holnapi cserestop előtt felgyorsultak az események, a ligában elkezdődtek a játékoscserék. A legfontosabbak és a legérdekesebbeket alább olvashatják.

Jay Bouwmeester, a Calgary bekkje St. Louisba került a Mark Cundari, Reto Berra kettősért és egy lehetséges első körös draftjogért.

A Los Angeles megszerezte Robyn Regehrt a Buffalotól egy 2014-es és egy 2015-ös második körös választási lehetőségért.

A Buffalo megvált másik védőjétől, Jordan Leopoldtól is, akit St. Louisba küldött egy idei második és egy feltételes ötödik körös draftjogért.

Chicagóba került Michal Handzus, akiért cserébe a San José használhat egy idei, negyedik körös választást.

A szakírók és a pletykák szerint nagy esély van az alábbi játékosok cseréjére: Marian GaborikJaromir JagrMiika KiprusoffRoberto Luongo, Ryan CloweMike RibeiroMike CammalleriSteve Ott, Thomas VanekDerek RoyDan Boyle és Ryan Miller. Hamarosan minden kiderül, az átigazolási időszak magyar idő szerint szerdán este kilenckor zárul.