Spanyolnátha miatt nem hirdettek bajnokot

Március 29. Anno.

1919 – A döntő ötödik mérkőzésén a Montreal a záró harmadban három gólt ütve hosszabbításra menti a Seattle elleni mérkőzést, majd Jack McDonald 15:57-nél lőtt góljával meg is nyeri. A döntőt többi mérkőzését azonban törlik, nem hirdetnek bajnokot az egész világot érintő spanyolnátha-járvány miatt. Canadiens–Millionaires 4-3

1929 – A Boston Harry Oliver és Bill Carson egy-egy góljával megnyeri a döntő második mérkőzését is és ezzel megszerzi a franchise első Stanley Kupa-győzelmét. Bruins–Rangers 2-1

1951 – A Montreal–Detroit elődöntő második mérkőzésén az elsőhöz felvonáshoz hasonlóan most is a hosszabbítás dönt, amit ismételten Maurice Richard dönt el 42:20-nál. Red Wings–Canadiens 0-1

1970 – A Chicago kapusa, Tony Esposito szezonbeli 15. hibátlan mérkőzését hozza, amivel új NHL-csúcsot állít fel az újoncok között.
Blackhawks–Maple Leafs 4-0

1973 – A Philadelphia centere, Bobby Clarke a kilencedik a liga történelmében, aki 100 pontot termel egy szezonban, de az első aki
nem Original Six-játékosként. Flyers–Flames 4-2

1975 – Guy LaFleur beveszi a Kansas kapuját és ezzel ő a Montreal történetének harmadik játékosa, aki 50 gólt szerez egy szezonban.
Canadiens–Scouts 4-1

1979 – A Philadelphia újonc kapusa, Robbie Moore ötödik mérkőzésén a második shutoutját jegyzi. Flyers–Canucks 5-0

1981 – Jacques Richard a Quebec történetének első játékosa, aki 50 gólt üt egy szezonban. Nordiques–Canadiens 4-0

1985 – Dale Hawerchuk a Winnipeg történetének első játékosa, aki 50 gólt üt egy szezonban. Jets–Blackhawks 5-5

1989 – A New York újonc hátvédje, Brian Leetch szezonbeli 23. találatát szerzi, amivel megdönti Barry Beck 1977-78-ból származó 22 gólos NHL-csúcsát. Red Wings–Rangers 4-3

1991 – Glenn Anderson 126. emberelőnyös gólját lövi az Edmonton mezében, amivel megdönti Wayne Gretzky csapatrekordját. Oilers–Flames 5-6

1999 – A new yorki városi rangadón Wayne Gretzky az NHL-t, a WHA-t, az alapszakaszt és a playoffot is egybevetve 1072. professzionális gólját lövi, amivel megdönti Gordie Howe rekordját. Rangers–Islanders 3-1

2000 – Az NHL történetében Patrick Roy, a Colorado kapusa az első, aki 10 szezonban szerez minimum 30 győzelmet. Avalanche–Oilers 3-2

Születésnaposok – Brad McCrimmon, Maxim Lapierre, Kai Nurminen, Jon Casey, Ole-Kristian Tollefsen, Alekszej Vaszilcsenko, Petr Vrána, Libor Pivko, Jekabs Redlihs