Szélig Viktorék elődöntőbe jutottak

Pénteki győzelme után meccslabdához jutott a Briancon a Strasbourggal folytatott negyeddöntőben. A negyedik mérkőzést szombaton rendezték, és Széligék azonnal ki is használták a lehetőséget, 4-1-es győzelmet aratva bejutottak a Ligue Magnus legjobb négy csapata közé. Az első harmadban egyszer, a másodikban kétszer, a harmadikban szintén egyszer voltak eredményesek Széligék, a hazaiak becsületgólja a mérkőzés utolsó percében született. Szélig nem szerzett pontot.

Az elődöntőben az utóbbi évek legerősebb francia csapata, a Rouen lesz az ellenfél, amely szintén 3-1-gyel jutott tovább a Morzine-Avoriaz ellenében. A három nyert meccsig tartó elődöntő első két mérkőzését március 15-én és 16-án rendezik Rouenban, a harmadikat és a negyediket 19-én és 20-án Brianconban, míg az ötödiket, ha szükséges, 23-án újra Rouenban. A másik ágon keményebb csaták zajlanak, a meglepetésre Vas Jánosékat is kiverő Epinal folytatja jó szereplését, és a Chamonix ellen is 2-2-re áll. A továbbjutó csapat ellenfele az Angers?Grenoble párharc győztese lesz, amely szintén 2-2-re áll.

Kóger Dániel csapata péntek után szombaton is alaposan megverte a Fort Wayne Kometset, ezúttal 6-2-re nyert a Florida idegenben. Kicsit több, mint fél óra elteltével már 4-0-ra vezettek a vendégek, a harmadik harmadban pedig kétszer is betaláltak emberhátrányból. A magyar csatár pontot nem szerzett, két lőtt és egy kapott gólnál volt a jégen.

Hetényi Zoltánék a hosszabbításban kaptak ki az Elimra Jackals otthonában, a vége 6-5 lett. Az Orlando ezúttal második számú kapusának, Patrick Killeennek adott lehetőséget. 38 lövésből 32-t fogott, ami 84%-os teljesítmény.