Széligék egy meccsre az elődöntőtől

A Briancon a Ligue Magnus negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén idegenben tudtak nyerni a Strasbourg ellen, ezzel 2-1-re vezetnek a párharcban, vagyis egy győzelemre állnak a továbbjutástól. Az első harmad első felében másfél perc alatt lőtt két góllal vezetést szereztek, de a másik két harmadot is 2-1 arányban nyerték, így alakult ki a 6-2-es végeredmény. A győzelemben kulcsszerepet vállalt a Briancon szlovén légiója, Bostjan Golicic két gól szerzett, Jakob Milovanovic 1+1-gyel, Mitja Sivic két gólpasszal zárt. Az összecsapás negyedik meccsét szombaton rendezik, szintén Strasbourgban.

Hetényi Zoltán csapata, az Orlando Solar Bears 3-0-s vereséget szenvedett a Reading Royals otthonában. A mérkőzés a második harmadban dőlt el, amikor a hazaiak előbb egyenlő létszám mellett, majd emberelőnyben is bevették a magyar kapus ketrecét. A mérkőzés végén lehozta kapusát az Orlando, de felzárkózás helyett újabb gólt kaptak. Hetényi 28 lövésből 26-ot hárított, ami majd? 93%-os teljesítmény.

Kóger Dánielék a Fort Wayne csapatához utaztak, és nyertek 6-3-ra. Minden harmadot egy góllal nyert meg a Florida, az elsőt 1-0-ra, a másodikat 2-1-re, a harmadikat 3-2-re. Kóger az első sorban kapott helyett, pontot nem szerzett, mínusz kettővel zárta a mérkőzést.