Selanne 20 éve lőtte újoncként 50. gólját

Február 28. Anno.

1929 ? A Chicago új negatív rekordot állít fel azzal, hogy sorrendben nyolcadik, egyben utolsó mérkőzésén nem ütött gólt. Blackhawks?Rangers 0-0

1953 ? “Emile Bouchard Night” Montrealban. Canadiens?Red Wings 3-4

1960 ? A Squaw Valley-i téli olimpia döntőjében az Egyesült Államok hat gólt üt a záró harmadban és tornagyőztes lesz. USA? Csehszlovákia 9-4

1965 ? Az egykori bostoni játékos és későbbi HHOF-tag, Tom Johnson a karrierje végét jelentő sérülést szenved, amikor egy korcsolya szétszabdalja a lábát. Blackhawks?Bruins 4-5

1974 ? A torontói Paul Henderson karrierje negyedik és egyben utolsó mesterhármasát szerzi. Islanders?Maple Leafs 4-6

1988 ? Az újonc Glenn Healy pályafutása első kapott gól nélküli mérkőzése. Kings?Canucks 2-0

1990 ? A Los Angeles?Edmonton mérkőzésen új NHL-rekord születik, amikor a bírók 86 büntetést osztanak ki összesen 356 perc értékben. Kings?Oilers 4-2

1993 ? Teemu Selanne négy gólt üt és harmadik újoncként a liga történetében eléri az 50 gólos határt. Jets?North Stars 7-6

1998 ? Pavel Bure szezonbeli harmadik gólját üti büntetőből, ami új NHL-csúcs. Canucks?Senators 6-4

1999 ? A Los Angeles-i Ray Ferraro 1000. mérkőzésén lép jégre. Stars?Kings 1-0

1999 ? A Calgary Coloradóba küldi Theoren Fleuryt és Chris Dingmant, a Rene Corbet, Wade Belak kettősért és egy jövendőbeli kompenzációért.

Születésnaposok ? Eric Lindros, Joe Malone, Mark Pavelich, Shawn McEachern, Stephan Lebeau, Mikko Makela, Andreas Nödl, Ryan Van den Bussche, Ryan McGill