Ljubljana?Fehérvár 3-2

Hiába volt jóval aktívabb a Fehérvár ezúttal is, mint az Olimpija Ljubljana, kettejük csatáját újra a helyzeteivel jobban gazdálkodó szlovén csapat nyerte. Mindkét csapat komolyan vette a tét nélküli meccset, látszott, hogy a győzelemre játszanak, a hazaiaknál még két, előzetesen sérültnek jelzett légióst is összedrótoztak. Korán szerezte meg a vezetést a Ljubljana a bántóan üres Tivoli csarnokban, a 4. perc végén D’Alvise lőtte be De Vergilio átadását. Három perc múlva érkezzett a válasz. Pesjak kiállítása miatt 5 a 4 ellen játszhattunk, Banham passzát Sikorcin váltotta gólra. A fehérváriak aktívak voltak ezt követően is, de a szünetig egy Horváth András-kiállítás került már csak be a jegyzőkönyvbe, amelyet sikeresen kibekkelt a csapat. Kiegyenlítettebb lett a játék a második 20 percre, a harmad derekán azonban ismét a hazai első sor villant meg, ezúttal Music szerzett gólt.

A harmadik harmad közepén sikerült az újabb egyenlítés, Bailey értékesítette Magosi és Benk passzát. Sajnos 5 perc múlva harmadszor is visszavette a vezetést az Olimpija. Hebar lőtt be egy helyzetet, majd újra Pesjak kapott kis büntetést, de az első harmadban történtekkel ellentétben ezúttal nem sikerült élni az emberelőnnyel. Az utolsó másfél percre Rajna kapus is lejött, helyzetekig sikerült is eljutnia a Fehérvárnak, de az egyenlítő gól nem született meg, maradt a 3-2-es ljubljanai győzelem.

Ezzel befejeződött az EBEL 2012/13-as szezonja a  fehérváriak számára, végeredményben a 11. helyet sikerült megszerezni. A klub vezetőinek nem marad más hátra, mint levonni a tanulságokat, a játékosokra viszont még vár a Magyar Kupa március végi döntője, a válogatott kerettagokra pedig egy egy hónapos extra felkészülés az áprilisi budapesti világbajnokságra.

Olimpija Ljubjana 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)