A Dinamo Moszkva magabiztosan nyert

 

A másik három magasabban rangsorolt csapat viszont szenvedett.

Az SZKA és a CSZKA győzelmében közös vonások találhatóak, mindkét csapat csak a hosszabbításban tudott nyerni emberelőnyös góllal. A szentpéterváriak mérkőzésén csak a ráadásban esett gól Patrick Thoresen révén, míg a CSZKA hiába vezetett kétszer is a Lev ellen, a csehek kétszer is egyenlítettek, ám a ráadásban a második emberhátrányt már nem tudták kivédekezni, a 75. percben dőlt el a meccs.

A Dinamo Moszkva viszont már az első perctől fogva nyomást gyakorolt a Slovanra, a címvédő győzelme nem érdemel sok magyarázatot, Jakub Petruzalek duplázni tudott.

A Lokomotiv nagy lehetőséget szalasztott el, már a mérkőzés 31. másodpercében Gyenyisz Kazionov öt plusz véglegest kapott, ám az ötpercnyi tiszta előnyből csak egy gólt tudtak lőni a hazaiak. De a nagyobb problémájuk az, hogy a későbbiekben egyáltalán nem is tudtak. Ezt kihasználta a Szeversztal, a csapat ásza, Vagyim Sipacsov előbb gólpasszt adott, majd pedig megszerezte a győztes gólt is, így sikerült idegenben nyerniük a cserepovecieknek.

SZKA (1.)

1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Atlant (8.)

KHL. Szentpétervár, 12200 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 63:42 PP Thoresen Prucha
37 Kapura lövések száma 16
4 Kiállításpercek 6
Jezsov Kapusok Galimov

 

CSZKA (2.)

3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 1-0)

Lev (7.)

KHL. Moszkva, LDSZ CSZKA, 3219 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 11:28 PP I. Radulov Rilov A. Radulov
1-1 24:00 PP Vrána Birner Repík
2-1 45:57 PP Kvasa Gyenyiszov Morrisonn
2-2 55:17 Repík Birner Oystrick
3-2 74:34 PP Rilov A. Radulov
33 Kapura lövések száma 38
18 Kiállításpercek 22
Stana Kapusok Pöpperle

 

Dinamo Moszkva (3.)

5-1 (2-0, 1-1, 2-0)

Slovan (6.)

KHL. Moszkva, Luzsnyiki, 5212 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 08:29 PP Cvetkov Kokarjev Petruzalek
2-0 17:51 Moszaljov Kvapil
2-1 26:39 PP Vondrka Miklik Tabacek
3-1 33:41 Derljuk Szojin Konykov
4-1 47:14 Petruzalek Szolovjov Kvapil
5-1 50:56 Petruzalek Cvetkov Kokarjev
31 Kapura lövések száma 29
8 Kiállításpercek 8
Jerjomenko Kapusok Janus

 

Lokomotiv (4.)

1-2 (1-0, 0-1, 0-1)

Szeversztal (5.)

KHL. Jaroszlavl, 8911 néző.
Gólok Idő Típus Gól Passz Passz
1-0 01:26 PP Kaljuzsnij Kronwall Guszkov
1-1 26:22 Sztoljarov Jegorsev Sipacsov
1-2 54:20 Sipacsov Kiszelevics Sztoljarov
32 Kapura lövések száma 32
12 Kiállításpercek 51
Sanford Kapusok Kosecskin

 

Nyugati-főcsoport, negyeddöntők
SZKA (1.)–Atlant (8.) 1-0
1-0 02. 21 02. 24 02. 25 02. 28 03. 02  03. 04
CSZKA (2.)–Lev (7.) 1-0
3-2 02. 21 02. 24 02. 25 02. 28 03. 02  03. 04
Dinamo Moszkva (3.)–Slovan (6.) 1-0
5-1 02. 21 02. 24 02. 25 02. 28 03. 02  03. 04
Lokomotiv (4.)–Szeversztal (5.) 0-1
1-2 02. 21 02. 24 02. 25 02. 28 03. 02  03. 04
Nyugati-főcsoport, elődöntők
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
 03. 07 03. 08 03. 11 03. 12 03. 15 03. 17  03. 19
Nyugati-főcsoport, döntő
 03. 22 03. 23 03. 26 03. 27 03. 30 04. 01  03. 03
Keleti-főcsoport, negyeddöntők
Ak Barsz (1.)–Nyeftyehimik (8.) 0-0
 02. 21 02. 22 02. 25 02. 26 03. 01 03. 03  03. 05
Avangard (2.)–Szibir (7.) 0-0
 02. 21 02. 22 02. 25 02. 26 03. 01 03. 03  03. 05
Traktor (3.)–Barisz (6.) 0-0
 02. 21 02. 22 02. 25 02. 26 03. 01 03. 03  03. 05
Metallurg Magnyitogorszk (4.)–Szalavat Julajev (5.) 0-0
 02. 21 02. 22 02. 25 02. 26 03. 01 03. 03  03. 05
Keleti-főcsoport, elődöntők
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
 03. 08 03. 09 03. 12 03. 13 03. 16 03. 18  03. 20
Keleti-főcsoport, döntő
 03. 23 03. 24 03. 27 03. 28 03. 31 04. 02  04. 04
Gagarin-kupa, döntő
 04. 07 04. 08 04. 11 04. 12 04. 15 04. 17  04. 19

Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG 10-1VÉGE
január 19., csütörtök
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
EBYSL 18:00 AVSVIC 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk