Megállíthatatlan a Chicago

·

A Boston Bruins elszenvedte idei második vereségét a rendes játékidőben, és akárcsak első alkalommal, másodszor is a Buffalo ellen hajtott fejet. A Sabres a záró játékrészben három gólt ütve fordított a maga javára a divíziórangadót.

Igazán udvariatlan látogató a Pittsburgh, szezonbeli tizedik, ebből is a hetedik idegenbeli győzelmét szerezte a Penguins. A Pingvinek most Winnipegből hozták el a két pontot, a Marc-André Fleury, Craig Adams és Brooks Orpik vezetésével. Fleury huszonöt alkalommal hatástalanította a Jets játékosainak próbálkozásait, Adams kétszer terhelte meg a hazaiak kapuját, Orpik pedig 600. mérkőzését játszotta a ligában.

A 300. mérkőzésén jégre lépő Giroux által vezetett Philly csak egy harmadon keresztül volt partiban a New Jerseyvel. A Flyers 20 perc játék után hiába vezetett két góllal, a Devils henger itt beindult, és végül magabiztos kétgólos győzelmet aratott. Az ördögöknél 3-3 pontig jutott a KovalcsukElias duó.

Viktor Fasth képtelen hibázni. A Ducks 30 éves újonc kapusa hetedik mérkőzését is megnyerte, a ma hajnali parádéjának az áldozata a Detroit volt. A Kacsák magabiztos háromgólos győzelmet arattak a Joe Louis Arenában, ahol a svéd kapus mellett Coglianót kell kiemelni, aki egymaga kétszer szomorította el a hazai közönséget.

Így múlik el a világ dicsősége. Két hete még rangadó lett volna a San Jose chicagói fellépése, ma már csak egy meccs a sok közül, mert a Cápák zsinórban hetedik mérkőzésüket bukták el, simán. A háromgólos hazai győzelemmel végződő mérkőzésen a legnagyobb izgalmat a két csapatkapitány, Jonathan Toews és Joe Thornton “bunyója” hozta.

A Chicagóhoz hasonlóan három góllal és nagyon simán győzött a St. Louis is, mégpedig Calgaryban. A Zenészek még Phoenixben 1999. december 21-én ütöttek négy gólt idegenben az első harmadban, most alig több, mint tizenöt perc alatt ismételték meg ezt a bravúrt eldöntve a találkozót. A Bluesban Alex Steen három pontig, David Perron két gólig jutott. Azért a Flames szurkolóinak is lehetett egy kis örömük. Jarome Iginla 1200. mérkőzését játszotta, ezzel máris a 94. az örökranglistán. Jay Bouwmeester pedig egy huzamban 600. alkalommal lépett jégre, jelenleg az övé a leghosszabb vasember-sorozat az aktív játékosok között.

A 41. születésnapját ünneplő Jaromir Jágr vezette Dallas kétgólos mínuszról fordítva tudott győzni Vancouverben. A cseh
szélső mellett Eakint és Rydert kell kiemelni, akik egyaránt két-két pontot szereztek. A Canucks csapatkapitánya, Henrik Sedin is két pontot gyűjtött, amivel először befogta Markus Naslundot, majd meg is előzte, ezzel 757 pontjával ő lett a Vancouver történetének legponterősebb játékosa.

Bármilyen hihetetlenül hangzik, a bajnok Los Angeles a Columbus elleni mérkőzésig képtelen volt nyerni hazai pályán a rendes játékidőben. A Kings sovány győzelme azt jelenti, hogy újra ötvenszázalékos mutatóval áll, de még mindig a playoffvonal alatt négy ponttal.