Dornbirn?Fehérvár 5-3

Megtört a rossz sorozat, Horváth András 158 perc játék után gólt szerzett a magyar csapatnak, de megtört az idegenbeli varázs is, először maradt alul a Volán vendégként a középszakaszban.Három gólt lőtt, mégis kikapott a Fehérvár a középszakasz hatodik meccsén.

A góllövőlista vezetője, Kozek a 6. percben gólt szerzett, ezt a teljesítményét még kétszer megismételte a meccs során, tehát mesterhármassal zárt a kanadai csatár, aki ezzel 50 meccsen 36 gólnál tart. Horváth András 2-0-s hazai vezetéskor szépített egy kombinatív emberelőnyös játék végén. A második harmad vége borzalmasra sikerült, ekkor ment el igazán a meccs, két gólt is kaptunk, az utóbbit két másodperccel a lefújás előtt.

A csapat becsületére válik, hogy 4-1-ről indulva is megnehezítette a Dornbirn dolgát a végére, Bailey és Mihály egy percen belül lőtt gólt, így 6 perccel a vége előtt már csak egygólos volt a Dornbirn előnye. Mielőtt azonban beleéltük volna magunkat a feltámadásba, gyorsan szerzett még egy gólt a hazai együttes, és az 5-3 már a végeredményt jelentette, hiába támadtunk sokat 6 a 4 ellen, a kapust is lehozva emberelőnyben, nem esett több gól.

Mivel a Ljubljana és a Salzburg is nyert, rendkívül nehéz helyzetbe került Jan Neliba csapata, három pontra van a még rájátszást érő második hely, de ami még nagyobb gond, három csapatot is meg kéne előzni, hiszen jelenleg a 11. helyen áll a magyar EBEL-csapat. Pénteken az alsó ház első helyezettjéhez, a Znojmóhoz utazunk.

Dornbirner EC 5-3 (1-0, 3-1, 1-2)