Széligék, Vasék nyertek, Ladányiék, Hentesék kikaptak

A Ligue Magnus januári utolsó fordulójában a Briancon Amiens-be látogatott, ahol már több mint két éve nem sikerült nyernie. Ez alkalommal jól kezdtek Széligék, hiszen a 10. percben megszerezték a vezetést. A második harmadban azonban fordítottak a házigazdák, hiszen négy kapura lövésükből két gólt is szereztek. A záró harmadban a Briancon meg tudott újulni, aminek következtében 10 perc alatt két gólt lőve visszavették a vezetést. Az Amiens ugyan még egyenlített, de erre is volt válasza a vendégeknek, majd üres kapura is betaláltak. A végeredmény 3-5 lett. Vas Jánosék otthon játszottak kemény mérkőzést a Morzine/Avoriaz csapatával. Az első harmadban a Dijon szerzett vezetést, Vas János gólpasszt adott. A második harmadban az egyenlítő vendégtalálatra két góllal feleltek a házigazdák, amiből a másodikat emberelőnyből szerezték, Vas János második asszisztját szerezte. A harmadik harmad 9. percében ugyan szépített a Morzine/Avoriaz, de újabb gólt már nem tudtak szerezni, így alakult ki a 3-2-es végeredmény. Mivel a többi összecsapás magyar szempontból szerencsésen alakult, így a Briancon megszilárdította második helyét a tabellán, míg a Dijon továbbra is negyedik, de szintén sikerült kissé ellépnie a rendkívül tömör középmezőnytől.

Elszenvedte első vereségét a Serie A középszakaszában Ladányi Balázs csapata, a Bolzano. A rókák az egyik legnagyobb rivális, a története során idén először Olasz Kupát nyerő Valpellice otthonában szenvedtek 5-2 arányú vereséget. Pedig a Bolzano szerzett vezetést a második harmad 5. percében emberelőnyből, ám a frissen honosított, EBEL-pontkirály Luciano Aquino bátyja, Anthony Aquino duplájával a hazaiak fordítani tudtak. A harmadik harmadban 10 másodperc alatt egyenlített a Bolzano, kezdődhetett minden elölről. Ekkor egy másik Kanadából honosított válogatott csatár, Robert Sirianni volt eredményes, ráadásul rögtön kétszer, amivel már 4-2-re vezetett a Valpellice. A mérkőzés végén emberhátrányba kerültek Ladányiék, amit a mesterhármast elérő Aquino értékesített, így alakult ki az 5-2-es végeredmény. A tabellát továbbra is a Bolzano vezeti.

Hentes Kristóf csapata, a svájci másodosztályban szereplő GCK Lions a ligamásodik Langenthal otthonába látogatott. Bár nem a zürichiek voltak a mérkőzés esélyesei, mindössze két és fél perc választotta el őket a hatalmas bravúrtól. A 28. percben ugyanis emberelőnyből megszerezték a vezetést Hentesék, amit egészen az 58. percig sikerült is megőrizni. Ekkor azonban betalált a hazai csapat, amivel egálra mentette a rendes játékidőt. A hosszabbításban már nem született újabb találat, jöhettek a büntetők, amit a Langenthal végzett el hatékonyabban, 2-1-re nyerve a találkozót. Változás a tabellán nincs, Hentesék továbbra is a rájátszást érő hetedik helyen állnak.