Chicago: négyből négy

Kereken tíz mérkőzést játszottak az NHL legutóbbi játéknapján igazságosan elosztva 5-5 arányban a két konferencia között.

Torontóban húsz percig minden a hazai szurkolók szája szerint alakult a NY Islanders elleni meccsen. Az első harmad után a Maple Leafs magabiztos játékkal vezetett 3-1-re, ám ezután gyakorlatilag momentuma sem volt a csapatnak. A záró negyven percet az Islanders 6-1-re nyerte, összességében a mérkőzést 7-4-re. A vendégeknél Grabner és Boyes három pontot szerzett, Moulson két gólt ütött.

Nem volt jó napja a Washingtonnak sem ők hazai pályán buktak a Montreal ellen egy nagyon sima meccsen 4-1 arányban. Adam Oates csapata három vereséggel kezdte a szezont, amire 20 éve nem volt példa a fővárosban. Pedig a mester mindent megpróbált, Ovecskin mellé azt a Wojtek Wolskit tette, akit kb. másfél hónapja még Miskolcon is láthattak a nézők a lockout alatt.

A fővárosiakhoz hasonlóan a Flyers is három zakóval kezdte a szezont, és nem sok jót ígért a tegnapi NY Rangers elleni hazai meccs sem. A Phillyből olyan alapemberek hiányoztak, mint Pronger, Hartnell, Schenn vagy Briere, ráadásul a Flyers az utolsó nyolc meccsét kivétel nélkül elbukta a Rangers ellen. Ám minden rossz előjel ellenére a Flyers nagyot harcolt és a kapus Ilja Brizgalov hatalmas védéseinek köszönhetően 2-1-re nyert és megszerezte idei első győzelmét. A Rangers pedig csak magát okolhatja a vereségért, ugyanis a záró harmadban négy percig zsinórban előnyben játszott, amiben volt egy kettő perces öt a három elleni szituáció is, ám a ziccer kihasználatlanul maradt.

Nem csak a Flyers, de a Carolina is első győzelmének örülhetett este, a Hurricanes a Buffalót fektette két vállra Eric Staal és Jeff Skinner hathatós közreműködésével. A 6-3-as győzelemből Staal három, Skinner két góllal vette ki a részét. Staalnak ez volt karrierje 13. triplája.

Nyugaton az esélyesek csapatok szurkolói nem csalódtak, hozták a kötelező győzelmeket és az ezzel járó két pontot. Folytatta jó sorozatát a Blackhawks és Marian Hossa. A Chicago 1972 után ismét négy nyert mérkőzéssel kezdte a szezont, így továbbra is százszázalékosan áll, ami igazán jó ómen lehet a csapatnak, mert abban az évben döntőzött. A tegnapi áldozat a Dallas volt idegenben, a győztes gólt a már említett Hossa szerezte a ráadás második percében emberelőnyből. Hossa a csapat idei összes mérkőzésén eredményes volt és már ötgólos.

A konferencia és a csoport másik nagyágyúja, a St. Louis Blues is hozta, amit elvárnak a drukkerek, hazai jégen verték 3-0-ra a Nashville-t. Jaroslav Halak szezonbeli második hibátlan meccsén van túl, amihez mindössze 13-szor kellett védenie. A Zenészeknél ismét eredményes volt az újonc Taraszenko, aki újabb találatával már négygólos.

A nap másik hibátlan kapusteljesítménye Szemjon Varlamov nevéhez fűződik. A Colorado kapusa 33 védéssel vezette győzelemre csapatát a Columbus ellen. A hazaiaknál Matt Duchene két gólt és egy gólpasszt jegyzett.

A Chicago mellett továbbra is százszázalékosan áll a San Jose Sharks. A Cápák tegnap a Phoenixet fogadták, és közel 50 percig úgy tűnt semmi nem lesz a győzelemből, mert a vendég Coyotes 3-1-re ment. Ám a hazaiak itt megrázták magukat, az utolsó 10 percben négy gólt rámoltak be a vendégek kapujába. Patrick Marleau két gólt és egy gólpasszt, Joe Thornton egy gólt és három gólpasszt tett a közösbe. Big Joe egyébiránt már nyolcszor szolgálta ki a társait amivel vezeti az idevágó kategóriát.

A nap utolsó mérkőzésén az Edmonton fogadta a bajnok Los Angelest. A bajnok abban a reményben utazott a kanadai városba, hogy végre megszerezze idei első győzelmét. Ez majdnem sikerült is, mindössze öt másodperc hiányzott a győzelemhez, amikor Nail Jakupov egyenlített. 1-1 után jöhetett a hosszabbítás, amiben a fejben széteső Királyok elcserélték magukat. A hiba végzetesnek bizonyult, az emberelőnyt a lockout alatt szintén az EBEL-ben készülő Sam Gagner használta ki. A Kings három vereséggel kezdte a szezont amire 28 éve nem volt példa.