Klagenfurt?Fehérvár 8-1

Az alapszakaszban a 9. helyen zárt a magyar EBEL-csapat, 2 bónuszponttal vág az alsó ház küzdelmeibe, tehát az első két helytől 1 pont a hátrány kiindulásképpen.

Az már az indulás előtt kiderült, hogy a vasárnapi meccset feláldozza a minél sikeresebb középszakaszbeli szereplés reményében a Volán szakvezetése. Az elküldött Ladányi Balázs és Eric Johansson után a játékra jelentkező Juraj Durco, Vas Márton és Magosi Bálint is kimaradt az utazó csapatból. Ezt tetézte, hogy Harlan Pratt éjszaka belázasodott.

Alighanem EBEL-szereplése során először csak magyar hátvédek szerepeltek csapatunkban. Elöl is csak három légiós küzdött, Bailey, Banham és az újonc Novak.

A meccs borzasztóan indult, 3:06-nál jött az első találat, és a 8. percben már 4-1-re mentek a hazaiak ? 3-0 után Orbán Attila szépített, ez már a 3. gólja a szezonban ?, Munrót Bálizs váltotta a kapuban. Még egyet beszedtünk hátrányból, így 5-1-gyel zárult az első húsz perc.

A második harmadra összeszedte magát a Fehérvár, ekkor többet lőtt kapura, de 2-0-ra újra bukta a harmadot. Az utolsó játékrészre is maradt egy KAC-találat, így 8-1 lett a vége.

Ebből az eredményből semmilyen következtetés nem vonható le, ilyen összetételben még egyszer nem játszik a magyar EBEL-csapat. Keddtől új szakasz indul a bajnokságban.

Az alsó házban 10 meccset játszanak a csapatok. A Znojmo 4, a Salzburg 3, a Sapa Fehérvár AV19 2, az Olimpija 1, a Dornbirn és az Innsbruck 0-0 ponttal kezd. Az első fordulóban, kedden a Ljubljana érkezik Székesfehérvárra, majd pénteken Innsbruckba, vasárnap pedig Salzburgba utazunk.

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Klagenfurt AC 8-1 (5-1, 2-0, 1-0)