Az oroszok megnyerték saját tornájukat

 

Minden idők talán legerősebb orosz EHT-csapata magabiztosan diadalmaskodott a Channel One Cupon.

Az orosz–finn mérkőzés a torna első helyéről döntött, az első gól a 29. percben esett, Dacjuk passzát Sipacsov váltotta gólra, majd pedig két perccel később Malkin növelte kettőre az orosz előnyt emberelőnyben. Hasonlóan emberfórban szépített a CSZKA-s védő, Maenpaa találatával a finn együttes, így a záró húsz percre egygólos orosz előnnyel mentek a felek. A harmadik harmad elején Kovalcsuk talált be Ahonennek, aki a végén hiába korcsolyázott le, a finnek nem egyenlítettek, 3-1-es orosz győzelem született.

A másik meccsen a cseheknek nyerniük kellett volna az utolsó hely elkerüléséért a svédekkel szemben, ám Plekanecék nem tudtak gólt lőni, ahogyan szombaton sem, 4-0-ra a svédek nyertek, így Backströmék végeztek a torna második helyén, a csehek pedig pont nélkül, 2-13-as gólkülönbséggel.

Az EHT második állomásának legjobb kapusa Barulin, legjobb védője Jemelin, míg legjobb támadó Dacjuk lett, aki három mérkőzésen három gólig és öt asszisztig jutott. Az Euro Hockey Tourt a sorozat felénél az oroszok vezetik 13 ponttal, a csehek másodikak a Finnországban szerzett kilenc pontjukkal, míg a finnek nyolc, a svédek pedig hat pontot gyűjtöttek hat mérkőzésen.

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
EBYSL 18:00 AVSVIC 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk