Jan Nelibával második a Fehérvár

Túl vagyunk az alapszakasz felén az EBEL-ben. Az új vezetőedző, Jan Neliba eddig egy negyed alapszakasznyit irányított, 11 meccset játszott a Fehérvár a cseh trénerrel. Rövid számvetést tartottunk.

Nelibával 5 hazai és 6 idegenbeli kalandon van túl a Sapa Fehérvár AV19. A magyar csapat idehaza 100%-os teljesítmény nyújtott, mind a 10 pontot megszerezte. Ehhez hozzá kell tenni, hogy a cseh érkezése előtti két itthoni mérkőzést is behúzták Sofronék, egyet Kevin Primeau, egyet pedig a Palkovics Krisztián, Sille Tamás duó vezényletével. A hazai győzelmek között kifejezetten nagy skalpok is találhatók, a Klagenfurtot emlékezetesen nagy csatában, mélyről visszajőve vertük, a Grazot Vanekkal felállva, szintén a ráadásban, a bajnoki címvédő Linzet lemostuk, a Dornbirn-verés is sima volt az utolsó percekig, a listavezetőként érkező bécsiek felett parádés sikert arattunk.

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Idegenben vereséggel indított a Fehérvár Nelibával, de Zágrábban nem szégyen kikapni. Ezt egy nagyon fontos ljubljanai diadal követte, szoros meccsen sikerült a Hala Tivoli átkát levetkőzni. Znojmóban 3-1-re kikaptunk, nem kellett volna, de így alakult. Az innsbrucki kilences becsületes munkáról árulkodik, miként a villachi 4-5 is, ahol négyszeri vezetés után büntetőkkel buktuk a második pontot. Ez volt Neliba első hosszabbításos veresége. A Salzburgból elhozott újabb két pont hab a tortán, Pierre Page-ék otthonában nyerni mindig is hatalmas bravúr lesz.

A Fehérvár mérkőzései Jan Neliba vezetőedzővel:

Dátum Ellenfél Helyszín Eredmény
2012. október 19. Klagenfurt Székesfehérvár 4-3 (b.u.)
2012. október 23. Medvescak Zagreb Zágráb 3-5
2012. október 26. Graz Székesfehérvár 2-1 (h.u.)
2012. október 28. Linz Székesfehérvár 7-2
2012. október 30. Olimpija Ljubljana Ljubljana 4-3
2012. november 2. Znojmo Znojmo 1-3
2012. november 4. Dornbirn Székesfehérvár 3-2
2012. november 14. Vienna Capitals Székesfehérvár 3-1
2012. november 16. Innsbruck Innsbruck 9-0
2012. november 18. Villach Villach 4-5 (b.u.)
2012. november 20. Red Bull Salzburg Salzburg 5-4

A Fehérvár az utóbbi 11 mérkőzés 22 pontjából 17-et megszerzett, tehát a cseh edzővel 77%-os teljesítményt nyújt. Előtte 12 meccsen 11 pontunk volt, ami 46%-nak felel meg. A változás tehát szembetűnő, ennek okaira jelen cikk nem tér ki. A Neliba-érában csak a Medvescak nyújtott jobb teljesítményt a 12 EBEL-csapat közül, a zágrábiak káprázatosak, csak egy meccset vesztettek ebben az időszakban. Ugyanakkor a tabella jól mutatja, a Fehérvár is messze kiemelkedik a mezőnyből ezt az időszakot tekintve. Több mint kétszer annyi pontot gyűjtöttünk, mint a szakaszt tabellaelsőként kezdő Villach, vagy a Salzburg. A +16-os gólkülönbség is megnyugtató. Konklúzió nincs,  csak egy kívánság: ugyanígy, tovább!