Vienna Capitals?Fehérvár 3-1

A 42. percig vezetett a Volán, de az utolsó harmadot 3-0-ra elbukta. Két vereséggel indul az EBEL-szezon. Horváth András az első harmad hajrájában egy emberelőnyös helyzetet kihasználva szerzett vezetést. Az előnyt a második harmadban is őrizte a Fehérvár. Már-már hősiesen, mert a hazai közönséggel konfrontálódni közismerten nem szerető Trilar és Erd öt emberelőnyt is biztosított az egyenlítéshez a Vienna Capitalsnak. Adam Munro azonban állt a lábán, és az első negyven perc után 1-0-ra vezettünk, pedig a kapura lövési arány 33:12 volt. A magyar támadások ennek ellenére veszélyesek voltak, két kapuvasat is lőttek Kevin Primeau tanítványai.

A bécsiek újonc AHL-esük, Tony Romano révén a 42. percben egyenlítettek, nem sokkal azután, hogy kiegészült a magyar csapat. Sajnos továbbra is csak a Fehérvár szabálytalankodott a mérkőzésen, hamarjában újra két magyar ült a kispadon egyszerre, és bár az első kihúztuk, a második játékos visszaérkezése előtt beverték a vezetőgólt a hazaiak. Két perc múlva eldőlt a meccs sorsa, egy harmadik légiós csatár, Fortier is betalált, a 3-1 maradt a végéig.

Vienna Capitals

3-1 (0-1, 0-0, 3-0)

Sapa Fehérvár AV19

EBEL. Székesfehérvár, 2012. szeptember 9. Játékvezetők: Erd, Trilar, Hribar, Németh