Brassó?UTE 4-2

A vártnál mindenképpen szorosabb meccsen nyert a hazai csapat a végig nagyot küzdő Újpest ellen. A mai Brassó-UTE meccs előtti beharangozónkban Ancsin János, a lilák vezetőedzője azt ígérte, hogy nem fogják olcsón adni a bőrüket. Nos, a játékosok maximálisan tartották magukat edzőjük ígéretéhez és meglepetésre már az első percben vezetést szereztek Sommer révén. Sőt, előnyüket egészen a 31. percig tartották, ekkor azonban Laczkó volt eredményes. Hét percre rá Zsók szerzett vezetést a házigazdáknak, így 2-1-gyel és áthúzódó újpesti emberhátránnyal zárult a második harmad. Az előnyt a brassóiak a 41. percben ki is használták, ezzel már 3-1-re vezettek. Az Újpest azonban nem adta fel, a 49. percben Németh Péter egy gólra csökkentette a két csapat közötti különbséget (3-2). A végig szoros meccs végeredményét Antal Zsombor állította be egy perccel a vége előtt, 4-2-re nyert a Brassó. A DIGI Sport meccsről készült összefoglalóját itt tekinthetik meg.

Greg Lindqvist (Brassó): “3 fontos pontot szereztünk ma. Sok új játékos érkezett csapatunkhoz, úgy láttam, az elején kicsit idegesek voltak a meccs elején, ennek ellenére rengeteg gólhelyzetet alakítottunk ki. Négy gól szereztünk, habár Hajek kiváló formában védett. Jó eredményt értünk el, örömet szereztünk szurkolóinknak. Sokkal koncentráltabban kell játszanunk az Érsekújvár ellen, amely jó csapat benyomását kelti, de én bízom a játékosaimban.?

Ancsin János (Újpest): “Elégedett vagyok a játékosaim mai meccsen nyújtott teljesítményével. Fiatal csapatunk van, amelynek ráadásul 75%-a kicserélődött. Az előző két szezonban minden ellenfelünk előre elkönyvelte ellenünk a 3 pontot, az idei szezonban az a célunk, hogy ne adjuk könnyen a bőrünket és minden pontért keményen meg kelljen dolgozni az ellenünk játszó csapatoknak.?