Csehország–Svájc 2-0

A közel ötven percen át gól nélküli finálét Pastrnák bombagóljának és Dostál hibátlan kapusteljesítményének köszönhetően a házigazda csehek nyerték, akik 2010 után örülhettek újra aranyéremnek.

A szövetségi kapitányok nem húztak meglepőt a kapusokat illetően: a svájciaknál Genoni, a cseheknél Dostál kezdett. A mérkőzés eleje a fegyelmezett védekezésről szólt. Az első komolyabb lehetőség a nyitó harmad közepén jött el, amikor Zacha centerezését Palát próbálta közelről betenni, de a svájci kapus résen volt. A 17. percben Necas hibájából majdnem gólt kaptak a csehek, Bertschy lövése a kapuvason csattant. Két minutummal később Pastrnák egy cselt követően kőkemény ütközést kapott Herzogtól. Az első felvonás nem hozott kiállítást, Genoni tizenháromszor, Dostál hétszer védett.

Másfél perc sem telt el a második harmadból, amikor Bertschy szabálytalansága nyomán emberelőnybe került Csehország. A házigazda jól járatta a korongot, ám amikor kikerült a svájciak kapuja elől a pakk, a csehek nem tudták visszavinni, sőt még egy kisbüntetést is begyűjtöttek. Amikor svájci fórba fordult a játék, tűz alá vették Dostál kapuját, de nem tudták bevenni azt. A kiegészülések után is maradtak az izgalmak, pörgősebb játék zajlott, mint az első felvonásban. A mérkőzés közepén Fora szabálytalanul állította meg a kapu mögött Palátot, Csehország most is a fór első felében játszott jobban, aztán a kiegészülésnél Kubalík előtt adódott komoly lehetőség, vasat talált. Később az egyik hazai lövés rosszul sült el, Kundrátek próbálkozása Kase szuszpenzorát találta el, utóbbi játékos bevonult az öltözőbe. A 35. percben Gudas kilőtte a nézőtérre a játékszert, a második svájci előnyben záporoztak a lövések, Dostál vezérletével állta a rohamokat a vendéglátó. A harmad vége a cseheké volt, nem tudták megszerezni a vezetést, csak kapuvasig jutottak Kampf révén.

A harmadik felvonás elején a csapatok ugyanazt a nyílt sisakos játékot vitték a jégre, mint a középsőben. A 44. percben ezúttal a svájciak miatt csilingent a kapuvas, Thürkauf ért bele egy lövésbe. A harmad közepe táján Palát leütközte Glausert, amitől megrepedt az egyik plexielem, ez hét percnyi kényszerszünetet okozott. A gólcsend az 50. minutumban, a meccs 51. kapura lövéséből tört meg: Kundrátek keresztpasszát Pastrnák verte be kapásból a bedobópont környékéről, Genoninak esélye sem volt átérnie (1-0). Az utolsó tíz percben Svájcnak sürgőssé vált a gólszerzés, kezdeményezőbbé vált, miközben a csehek veszélyes ellentámadásokat vezettek. Dostál vált a mérkőzés főszereplőjévé, aki Bertschy beleérésénél hihetetlen reflexszel reagálta le a korong irányváltását. Két perccel a vége előtt Patrick Fischer időt kért, Genonit is lehívta. A svájciak számára sikertelenül zárult a hat az öt elleni végjáték, Kampf egy üres kapus góllal eldöntötte a mérkőzést és az aranyérem sorsát.

Csehország 2-0-ra nyert, tizennégy év után örülhetett újra aranyéremnek, önálló államként a hetedik, Csehszlovákiát is beleszámolva a tizenharmadik vb-sikerüket gyűjtötték be. Svájc a negyedik ezüstérmét szerezte meg.