Német junior döntős Kassay-Kézi Kende

Horváth Alexék hátrányban vannak a cseh U20-as elődöntőben, véget ért az idény svédországi légiósaink számára. Heti utánpótlás légióskörkép.

Csehország, DNL U20

A középszakaszgyőztes Trinec az elődöntőben a negyedik kiemelt Karlovy Varyval vív az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot. Horváth Alexék rosszul kezdték a szériát, az első két hazai mérkőzésüket elbukták a negyeddöntőből söpréssel továbbjutó ellenfelük ellen, előbb 2-1-gyel, majd 3-1-gyel bizonyult jobbnak náluk a Karlovy Vary. A Trinec így szerdán az életben maradásért lépett jégre idegenben, ahol végig vezetve, az ellenfél szépítő gólját csak a hajrában beszedve, 4-1-re legyőzte riválisát. A párharc összesített állása jelenleg 2-1 a Karlovy Vary számára, a negyedik mérkőzést csütörtökön, az esetleges ötödiket szombaton rendezik. Ifjúsági korú hátvédünk mindhárom találkozón játszott eddig, pontot nem szerzett.

Németország, DNL U20

Bejutott a német juniorbajnokság döntőjébe a Kassay-Kézi Kendével felálló Landshut. A bajorországi együttes az elődöntő ötödik, mindent eldöntő mérkőzésén 3-1-re nyert a Düsseldorf otthonában. A hazaiak szerezték meg a vezetést az első harmadban, ám a második felvonás során fordítani tudott a Landshut, a harmadik soros magyar bekk pontot nem szerzett, +1-es plusz/mínusz mutatóval zárt. A DNL döntője már el is rajtolt a húsvéti hétvégén, az Eisbären Berlin előbb hosszabbításban 3-2-re, majd rendes játékidőben 7-1-re verte a Landshutot, így Kassay-Kéziék szombaton az életbe maradásért lépnek majd jégre.

Egyesült Államok, NAHL

A Bismarck Bobcats előbb 7-2-re, majd 8-0-ra legyőzte a divízió-negyedik Aberdeent Wingst, Tóth Tamás gólokkal vette ki a részét a sikerből, előbbin egyszer, utóbbin kétszer volt eredményes. Négy fordulóval az alapszakasz vége előtt a Bismarck a Central-divízió második helyén áll.

Svédország, J18 Nationell

Véget ért a klubidény Vén Bendegúz számára. A ifjúsági bajnokság nyolcaddöntőjében a Södertälje idegenben hosszabbítást követően 4-3-ra kikapott az alacsonyabban rangsorolt Växjö Lakerstől, majd hazai pályán 6-5-ös vereséget szenvedett, így 2-0-ás összesítéssel búcsúzott a küzdelmektől. A 17 éves magyar bekk a rájátszásban nem szerzett pontot, az alapszakasz során 20 meccsen 12, a középszakaszban 17 fellépésen 3 pontot szorgoskodott össze.

Svédország, J20 Nationell

A svéd juniorbajnokság negyeddöntőjében a Leksand és a Skelleftea az elődöntőért mérte össze erejét. A Horváth Donátot a negyedik sorban tudó Leksand hazai pályán 5-4-re elbukta az első mérkőzést, majd két nappal később idegenben hosszabbítást követően 5-4-gyel kiharcolta a harmadik mérkőzést. A mindent eldöntő találkozón a Skelleftea 5-2-re győzött, így 2-1-es összesítéssel búcsúztatta a Leksandot. A juniorválogatott Horváth sérülések miatt csak 23 alapszakasz és 5 rájátszásmérkőzést játszott az idény során.

Norvégia, U20

A Lillehammer 6-0-ra legyőzte a Manglerudot a negyeddöntő harmadik mérkőzésén, így 2-1-es összesítéssel bejutott a bajnokság négyes döntőjébe. Antal Barnabásék a szombati elődöntőben a Stavanger Oilersszel csapnak majd össze, az éremcsatákat vasárnap rendezik.

Finnország, U20 SM-sarja

Az osztályozó csoportban a TuTo 8-3-ra kikapott a SaPKo vendégeként, majd idegenben verte 4-2-re a Ketterät. Schwartz Gergő játszott, pontot nem szerzett, a TuTo az ötcsapatos csoport harmadik helyén áll.

Finnország, U18 SM-sarja

Az ifjúsági osztályozós körben Lencsés Dávid (K-Vantaa) és Szongoth Domán (KooKoo) egymással nézett farkasszemet. A K-Vantaa két harmad után már 4-0-ra is vezetett, amikor a duplázni tudó Szongoth vezetésével felzárkózásba kezdett a KooKoo, de egyenlítenie már nem sikerült, a hazaiak egy üres kapus góllal 5-3-ra nyerni tudtak. Másnap a K-Vantaa a SaiPa vendége volt, s győzte le ellenfelét Lencsés Dávid két gólpasszának is köszönhetően 5-2-re. A KooKoo vasárnap a JYP pályáján kapott ki 7-4-re, Szongoth csapata harmadik gólját szerezte. Szerdán nem termett sok babér a KooKoo-nak, a K-Espoo 12-0-ra ütötte ki. Két fordulóval az osztályozós csoportkör vége előtt a harmadik K-Vantaa még elcsípheti az első két helyet, az ötödik KooKoo már nem juthat fel.