800. győzelmét szerezte Peter Laviolette

Az edzők rangsorában ezzel a hetedik a Rangers mestere. Elsőként a New York Rangers érte el a 100 pontos határt és jutott a playoffba. Háromgólos hátrányból győzött a Nashville, a Montreal vetett véget a Colorado sorozatának.

Az Atlantic-csoport megnyeréséért és az alapszakasz első helyéért küzdő Florida és Boston találkozott az Amerant Bank Arenában. A két csúcsgárda mérkőzése igazi playoff-hokit hozott: a Panthers ugyanis hiába vezetett háromszor is, végül pontot sem tudott szerezni. A Bruins négy és fél perccel a befejezés előtt egyenlített Trent Federic révén, kettő perccel később pedig Pavel Zacha révén a győzelmet is megszerezte. A Bruins jelenleg 99 pontos és kettő az előnye a Flordiával szemben.

A New Yok Rangers kétgólos hátrányból fordítva győzött a Philadelphia ellen a hosszabbításban 6-5-re, ezzel első csapatként ért el a 100 pontos határt és elsőként biztosította a helyét matematikailag is a playoffban. A Gardenben az utolsó harmad igazi gólfesztivált hozott: negyedóra alatt hét gól született, amiből négyet a hazaiak lőttek. A Rangerst végül Adam Fox lőtte a playoffba a hirtelen halál 36. másodpercében. Artyemij Panarin három gólpasszt adott és karrierje során először lépte át a 100 pontos küszöböt. Peter Laviolette megszerezte a 800. győzelmét az NHL-ben, ezzel a hetedik a rangsorban Scotty Bowman (1244), Joel Quenneville (969), Barry Trotz (914), Lindy Ruff (864), Paul Maurice (863) és Ken Hitchcock (849) mögött.

A New York Rangerst üldöző Carolina Pittsburghben kapott ki 4-1-re, így a hátránya három pontra nőtt a manhattani gárdával szemben. A Penguinst ezúttal is Sidney Crosby tolta, aki 1+2-vel vette ki a részét a sikerből. A Pens kapitánya mellé Alex Nedeljkovic tudott még felnőni, aki 38 lövést fogott.

434148973_812409060934846_7362720482453329421_n

A keleti második wild card-helyen álló Washington az egy ponttal mögötte lévő Detroitot fogadta a Capital One Arenában. A mindkét fél számára kulcsfontosságú összecsapást végül a Capitals nyerte 4-3-ra a ráadásban, ezzel két pontra növelte az előnyét. A meccs hőse a rendes játékidőben és a hirtelen halálban is eredményes Dylan Strome volt. A Red Wings szélsője, Patrick Kane megszerezte karrierje 468. gólját, amivel az amerikai játékosok listáján befogta a hatodik helyen álló Pat Lafointaine-t.

A hazai jégen játszó Torontónak hiába volt hússzal több kapura lövése (45-25) a New Jersey ellen, a Devils elvitte a pontokat a Scotiabank Arenából. A meccs első felében mindkét gárda három-három gólt szerzett, a másodikban viszont csak a vendégek tudták megismételni ugyanezt a teljesítményt, és végül 6-3-ra győztek. A New Jerseyben Jack Hughes duplázott, a Nico Hischier, Jesper Bratt, Curtis Lazar trió három pontot szerzett, Jake Allen pedig 42 lövést fogott.

A Nashville kétszer is volt háromgólos hátrányban a Vegas ellen, ennek ellenére meg tudta fordítani meccset és végül 5-4-re győzött a ráadásban. A Golden Knights még negyedórával a befejezés előtt is 4-1-re vezetett, de az összesen hét pontot szerző Filip Forsberg, Ryan O’Reilly, Roman Josi trió kiharcolta a győzelmet a hazaiaknak. A győztes gólt a Preds svájci kapitánya ütötte. A Nashville egymás után a 18. mérkőzésen szerzett pontot, amivel tovább javította a franchise-rekordot.

Az Edmonton az utolsó 10 percben leadta ugyan a kétgólos előnyét Winnipegben, de a ráadásban meg tudott újulni és végül elvitte a pluszpontot a Canada Life Centre-ből. Az Oilers győzelmét végül, az idei 51. gólját szerző Zach Hyman biztosította be. Connor McDavid két gólpasszt adott és már csak hét előkészítésre van attól, hogy elérje egy szezonban a százas határt, ami korábban csak a Wayne Gretzky, Bobby Orr, Mario Lemieux hármasnak sikerült.

Az Arizona úgy verte 6-2-re a Columbus, hogy a hat góljából négyet az utolsó nyolc percben szerzett. A hazaiak féltucat góljából kettőt az a Josh Doan vállalt magára, akinek egyrészről ez volt élete első meccse az NHL-ben, másrészt az édesapja az a Shane Doan, aki a franchise minden fontos rekordját tartja és a 19-es mezét a klub visszavonultatta.

GJpojfUXYAApwd_

A Calgary 3-1-re kikapott Chicagóban és ezzel gyakorlatilag kiszállt a playoffért folytatott küzdelemből. A Blackhawksban Jason Dickinson kettőt vágott, Petr Mrazek peidg 38 lövést fogott és csak hét percre volt a shutouttól.

A Montreal vetett véget a Colorado kilences győzelmi sorozatának. A hazai jégen játszó Avalanche már a 43. másodpercben megszerezte a vezetést, de ezután képtelen volt bevenni Sam Montembeault kapuját. A Canadiens az első negyedóra végére megfordította a meccset és végül 2-1-re győzött a Ball Arenában.

A Seattle 4-0-ra győzött az Anaheim ellen, ezzel véget vetett a nyolcas kudarcsorozatának. A Climate Pledge Arenában a Kraken egészen nyomasztó fölényben volt, hiszen a 36 lövés mellett csak 12 (!) kísérletet engedélyezett a Ducksnak. A Seattle két legjobbja az egyaránt három pontot szerző Matty Beniers, Eeli Tolvanen páros volt.

A San José–Dallas meccsen a vendégek ütötték az első hármat és ezt a különbséget megtartva végül könnyedén győztek 6-3-ra. Wyatt Johnston és Jason Robertson két gólt, Jamie Benn három pontot tett a táblára. A Sharksnak ez volt a 18. veresége az utolsó 19 mérkőzésen.