Cseh junior elődöntős Horváth Alex és a Trinec

Varga Balázséknak a nyolc között ért véget az idény, de befejezte idénre Nemes Márton, Hegedüs Levente és Hiezl Balázs is. Heti utánpótlás-légióskörkép.

Csehország, Extraliga U20

A középszakaszelső Trinec 2-0-s vezetésről várta a negyeddöntő folytatását a Pardubice ellen. Horváth Alexék a harmadik mérkőzést idegenben hosszabbítást követően 5-4-re elvesztették, de a negyediket sikerült 6-2-re megnyerniük, így 3-1-es összesítéssel elődöntőbe jutottak. Horváth játszott, előbbi mérkőzésen -2-es, utóbbin +3-as plusz/mínusz mutatóval zárt. A Trinec a pénteken kezdődő elődöntőben a Libereccel vagy a Karlovy Varyval találkozik majd.

Finnország, U20 SM-sarja

Véget ért a szezon a JYP juniorcsapatának, a bajnokság negyeddöntőjében a negyedik kiemelt TPS 3-1-es összesítéssel búcsúztatta Varga Balázsékat. A jyväskylä-i együttes az első mérkőzésen vendégként szoros mérkőzésen 2-1-es vereséget szenvedett, hazai jégen viszont 7-2-re kikapott ellenfelétől. A harmadik, ismét idegenben megrendezett találkozót 4-0-lal elhozta a JYP – így Vargáék elkerülték a söprést –, ám hazai pályán újfent kikapott a negyedik mérkőzésen, a TPS 3-2-vel vitte el azt a partit. Varga Balázs a két hazai mérkőzésen 1-1 gólpasszt adott, a széria során ezúttal nem tudott a kapuba találni fiatal támadónk. Varga a juniorbajnokságban 47 mérkőzésen lépett jégre, ezeken összesen 30 gólt és 38 gólpasszt szerzett.

Az osztályozócsoportban a TuTo hosszabbításban 3-2-re nyert a K-Vantaa vendégeként, a hét percnyi jégidőt kapó Schwartz Gergő nem szerzett pontot. A TuTo harmadik az ötcsapatos csoportban.

Finnország, U18 SM-sarja

Az osztályozó csoportban a KooKoo Szongoth Domán két góljával, valamint egy gólpasszával 4-2-re verte a K-Vantaa csapatát, a vendégeknél Lencsés Dávid egy gólpasszt jegyzett. A KooKoo másnap a SaiPát nullázta le 4-0-ra, Szongoth ekkor gólpasszig jutott. A K-Vantaa még szerdán 6-1-re kikapott a K-Espoo pályáján, majd vasárnap otthon maradt alul 8-2-re a KalPa ellen. A K-Vantaa a negyedik, a KooKoo az ötödik a csoportban.

Svédország, J20 Nationell

A svéd nyolcaddöntőben a Leksand 2-0-s összesítéssel búcsúztatta a Färjestadot. Horváth Donát csapata idegenben hosszabbítást követően 3-2-re nyerte az első mérkőzést, majd otthon 5-1-gyel lezárta a szériát. A magyar bekk játszott, pontot nem szerzett. Az egyik fél második győzelméig tartó negyeddöntőben a Skelleftea lesz a Leksand ellenfele.

A Mora a legjobb tizenhat között búcsúzott a szezontól. Nemes Mártonék a Djurgarden ellen előbb 5-1-re, majd 3-2-re kaptak ki, az első soros szélső nem szerzett pontot. Nemes 47 alapszakasz mérkőzésen 13+12 pontot termelt.

Egyesült Államok, NAHL

A Bismarck Bobcats előbb 5-2-re, majd ráadást követően 4-3-ra verte a St. Cloud Norsement, Tóth Tamás mindkét mérkőzésen 1-1 gólpasszt osztott ki. A Bismarck második a Central-divízióban, hat fordulóval az alapszakasz vége előtt már biztosan playoffrésztvevő.

Egyesült Államok, NCDC

A Pueblo Bulls pénteken 6-2-re győzött a Rock Springs Grizzlies ellen, Hiezl Balázs lőtte csapata harmadik gólját, majd az ötödiknél előkészítőként segédkezett. Másnap hosszabbítást követően 5-4-re diadalmaskodott a Pueblo, Hiezl ekkor egy gólpasszt osztott ki. A Pueblo 53 ponttal a Mountain-divízió ötödik helyén végzett, egyetlen ponttal lemaradva a rájátszásról. Hiezl 33 mérkőzésen 7 gólt és 9 gólpasszt jegyzett a Tier II-es NCDC-ben.

Egyesült Államok, USPHL Premier

A 16 csapatos állami döntőben a tizenkettedik kiemelt Vernal Oilers az ötödik kiemelt Potomac Patriotsszal csapott össze az első körben. Az Oilers hiába vezetett a második harmad végén két góllal is, a harmadik felvonásban az ellenfél megfordította a mérkőzést, és 6-4-gyel kiütötte Hegedüs Leventééket. A magyar kapus 32 lövésből 26-ot hárított. A szezont ősszel az NCDC-ben kezdő, ám aztán a USPHL Premierbe átkerülő Hegedüs 28 találkozón védte az Oilers kapuját, amelyből együttese 19-et megnyert.

Németország, DNL U20

Kedden ötödik mérkőzésen a döntőbe jutásért lép jégre a Kassay-Kézi Kendét soraiban tudó Landshut. A bajorországiak 1-1-es állásról várták a harmadik mérkőzést a Düsseldorf ellen, amelyet otthon 5-2-re meg is tudtak nyerni, majd az ellenfél a negyediket 6-0-ra behúzva kiharcolta a mindent eldöntő mérkőzést. Kassay-Kézi a harmadik mérkőzésen megszerezte első pontját a rájátszásban.

Norvégia, U20

A norvég juniorbajnokság negyeddöntőjében a Lillehammer a Magleruddal találkozott. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc első mérkőzését a Lillehammer otthon 4-2-re megnyerte, majd idegenben 3-2-re kikapott, így kedden harmadik mérkőzést rendeznek. Antal Barnabás játszott, pontot nem szerzett.