Baja lett a DAB-nak a bajai meccsből

A dunaújvárosiak az FTC-Telekom ellen is jogosulatlanul szerepeltettek játékosokat, így a Lehel HC a ferencvárosiakkal elődöntőzik.

Mint arról írtunk, a DAB-ASP vasárnap hírverő meccsen Baján 5-2-re legyőzte a Lehel HC-t az Andersen Liga-elődöntő első találkozóján. A dunaújvárosiak nagy hajrázással elért sikere kedd délutánra semmissé lett, ugyanis jogosulatlanul szerepeltettek több jégkorongozót is, továbbá az FTC-Telekom elleni mindent eldöntő, harmadik találkozójukat is elbukták a zöld asztal mellett. Mint az a Magyar Jégkorong Szövetség honlapján áll, “a jászberényiek hétfőn délelőtt óvást nyújtottak be az MJSZ Versenyirodájához játékosok jogosulatlan szereplése miatt, egyúttal az eredmény számukra történő jóváírását kezdeményezték. A Versenyiroda megvizsgálta a szövetség Versenyszabályzatát, az Andersen Liga idei kiírását és az érintett mérkőzések jegyzőkönyveit, és helyt adott az óvásnak, egyúttal megsemmisítette a DAB-ASP–Lehel HC elődöntő, valamint a március 20-i DAB-ASP–FTC-Telekom Andersen Liga-negyeddöntő mérkőzés (7-1) eredményét is, egyúttal itt 5-0-s gólkülönbséggel az FTC-Telekom javára írta jóvá a második negyeddöntős találkozó eredményt.”

Az indoklás szerint ” a rájátszásban az Erste Ligában is résztvevő játékosok közül csak azok léphetnek pályára, akik a szezonban a rájátszást megelőző bajnoki mérkőzések legalább 40%-án játszottak. Az Andersen Liga alapszakaszában minden csapat 20 mérkőzést játszott, ennek a 40 százaléka 8 mérkőzést jelent. A Versenyiroda tájékoztatása szerint Léhi Kristóf Tamás 9 Erste Liga- és 7 Andersen Liga-mérkőzésen, Patrik Janech 9 Erste Liga- és 4 Andersen Liga-mérkőzésen lépett pályára. Rájuk tehát vonatkozik a korlátozás, jogosulatlanul szerepeltek a rájátszás mérkőzésein.”

Mindez azt jelenti, hogy a DAB-ASP helyett az FTC-Telekom vív elődöntőt a Lehel HC-val.