Megvan az NHL-szezon 100. mesterhármasa

A liga 12. alkalommal jutott el a százas határig, az elmúlt három évtizedet tekintve 2022 után másodszor. A jeles triplát Sonny Milano, a Washington csatára lőtte.

A Washington gólzáporos mérkőzésen verte büntetőkkel a Carolinát 7-6-ra. A Capital One Arenában nagy adok-kapokban háromszor vezetett a Capitals és háromszor a Hurricanes is, miközben a hazaiaknál Sonny Milano, a vendégeknél pedig Sebastian Aho szerzett mesterhármast. 6-6 után a szétlövésekre elfogyott a csapatok lendülete: az ötödik körben született az egyetlen találat a rendes játékidőben három gólpasszt kiosztó Dylan Strome révén. A két ponttal záró Alekszandr Ovecskin már 1541 egységnél jár, amivel az örökranglistán feljött a 13. helyre, Joe Thorntont megelőzve. A másik oldalon a triplázó Sebastian Aho lépett előre: 547 pontjával a Hartford/Carolina franchise-ranglista harmadik helyére került, Kevin Dineen (544) elé.

Érdekesség, az AstraZeneca gyógyszergyár az NHL-szezon minden egyes mesterhármasát követően 5000 dollárt utal át a liga rákellenes alapítványába, a Hockey Fights Cancerbe: Milano tripláját követően ez az összeg idén elérte az 500 ezer dolláros határt.

A Pittsburgh a dallasi mérkőzés elején és végén is betalált, de ez csak arra volt elég, hogy keretbe foglalja a Stars négy találatát. A meccs fordulópontja a második harmad közepén volt, amikor 1-1-nél Jamie Benn 77 másodperc alatt kétszer vette be a Penguins kapuját. A Dallas egymás után harmadszor győzött, és az utolsó tíz találkozójából a nyolcadikat húzta be.

Denverben szinte felborult a pálya a Colorado–Columbus mérkőzésen. A Blue Jackets nagyon gyorsan megszerezte a vezetést, de ezután az Avalanche rákapcsolt és úgy nyerte 6-1-re mérkőzést, hogy a lőlapon 51-24-es végeredmény szerepelt. Az Avalanche fölénye az első két játékrészben volt hatalmas, ebben a szakaszban ugyanis háromszor több (36-12) kaput eltaláló lövés volt, mint a Jacketsnek. Nathan MacKinnon egy-egy góllal és gólpasszal tovább nyújtotta a pontszerző sorozatát: mind a 33 eddigi hazai mérkőzésen szerzett pontot. E téren az NHL-rekordot Wayne Gretzky tartja, aki az 1988/89-es idény mind a 40 hazai találkozóján pontszerző volt – ezt most megdöntheti MacKinnon, hiszen akkor 80 mérkőzéses volt az alapszakasz, most viszont 82, így a Colorado értelemszerűen 41 mérkőzést vív hazai pályán.

Az Arizona a hosszabbításban verte 2-1-re a Seattle-t. A Mullett Arenában egészen a 48. percig hibátlanul teljesített, Karel Vejmelka és Joey Daccord is. A hosszú gólcsendet végül Ryker Evans törte meg a 48. percben, amire Clayton Keller válaszolt 68 szekundummal a befejezés előtt. A győztes gólt végül Dylan Guenther lőtte a hirtelen halál utolsó percében. A Kraken 19 hosszabbításba forduló találkozójából csak hatot nyert meg.