Két U21-es negyeddöntő hoz ki-ki mérkőzést

A FEHA19 könnyedén jutott be a négy közé, a DVTK is kvalifikálta magát, míg a másik két ágon harmadik meccsre van szükség.

Szerdán és csütörtökön lejátszották az egyik fél második győzelméig tartó magyar U21-es negyeddöntők második mérkőzését. A FEHA19 az első csörtéhez hasonlóan ezúttal is sima győzelmet aratott a Győr felett: a 9-0-s kiütésből Németh Zalán 5, Alapi Márton és Szöllősi Csaba 4-4 ponttal vette ki a részét. A DVTK hazai pályát követően idegenben is egy góllal jobbnak bizonyult a DEAC-nál, így 2-0-s összesítéssel búcsúztatta kelet-magyarországi riválisát. A 4-3-as Jegesmedvék-győzelemmel véget érő találkozón Szalay Boldizsár 3 gólpasszt osztott ki, betalált Trozsák Ádám, Csiki Hunor és Mészáros Levente is, a győztes gólt Nyemcsinov ütötte.

Az első mérkőzést meglepetésre idegenben megnyerő Vasas a továbbjutásért lépett jégre hazai pályán az Újpesti JA ellen. Szemerei Milán a házigazdákat juttatta előnyhöz, ám Lőczi Barnabás hamar egyenlített. A következő találatra egészen a 49. percig kellett várni, Almás Zétény a friss osztrák juniorliga-győztes ÚJA-nak szerezte meg a vezetést, amit Szabó Rácz Maxim azon nyomban megduplázott. Az Újpesti Jégkorong Akadémia 3-1-re győzött, Erdei Krisztián 96,9%-kal védett. A párharc 1-1-re áll, a mindent eldöntő harmadik mérkőzést szombaton rendezik.

A Dunaújváros csütörtök este szintén a legjobb négyért fogadta a Budapest JA-t. Az újbudaiak már az első harmadban eldöntötték a lényegi kérdéseket, 5-1-re húzták be a nyitó játékrészt, majd a maradék kettőt is megnyerték, így 10-3-as végeredménnyel egyenlítettek a szériában. Jurkovics Bence és Antal Csongor duplázott, a pontokat elosztották egymás között a BJA-játékosok, három egységnél senki sem szerzett többet. A harmadik mérkőzésre ebben a párharcban is szombaton kerül sor.

U16

A serdülők között kialakult a finálé párosítása, miután a párharcát már korábban három mérkőzés alatt lezáró Újpesti JA után a Budapest JA is búcsúztatta ellenfelét. A BJA U16 szintén söpréssel ütötte le a FEHA19-et a döntőhöz vezető útról, a harmadik mérkőzést 3-0-ra nyerték Matti Pylkäs tanítványai. Az aranyéremért a BJA és az ÚJA csatázik majd, míg a bronzért a FEHA19 és a Dunaújváros csap össze.