Meglepetéseket hozhat az U21-es negyeddöntő

A Dunaújváros a BJA-t, a Vasas az Újpesti JA-t verte az első mérkőzésen, kialakult az ifjúsági elődöntők párosítása.

U21

Kedden elindult a magyar U21-es bajnokság rájátszása. Az egyetlen sima mérkőzést a FEHA19 és a Győr játszotta, a fehérváriak könnyed 13-2-es sikert arattak. A DVTK hatalmas csatában fogta az első mérkőzést: a Jegesmedvék Szalay Boldizsár duplájával, valamint Grjaznov góljával 3-2-re verték a DEAC-ot. A másik két helyszínen viszont borult a papírforma, és az alacsonyabban rangsorolt együttes vitte el az első meccseket. A mindössze 13 mezőnyjátékossal, de köztük öt légióssal kiálló Dunaújvárosi Acélbikák 5-4-re nyertek a Budapest JA otthonában, Nagy Benjámin duplázott, Janech, Belicenka és Raszkin 1-1 gólt ütött. A friss osztrák U20-as győztes Újpesti JA nem bírt a Vasassal a negyeddöntő első mérkőzésén, a kerületi rivális majd’ végig vezetve 7-3-ra diadalmaskodott: Szabó Bulcsú duplázott, Hokky Ádám 1+2 pontig jutott. Az egyik fél második győzelméig tartó párharcok második mérkőzéseit a DAB–BJA találkozót leszámítva szerdán rendezik, az újvárosi találkozóra csütörtökön kerül sor.

U18

Az ifjúságiak között kialakult az elődöntő mezőnye. Az Újpesti JA két könnyed győzelemmel (7-0 és 8-0) jutott tovább a Győrön, a Vasas hasonlóképpen járt el a Dunaújvárossal, Jánosi Csaba együttese 10-2-vel és 9-3-mal bizonyult jobbnak. A Székelyföldi JA elhozta az első mérkőzést, a BJA azonban meg tudta fordítani a szériát, és a harmadik mérkőzésen egy 6-3-as győzelemmel négy közé jutott. A FEHA19–DVTK párharc minden mérkőzése hazai győzelmet hozott, a fehérváriak egy 5-2-es győzelem után 4-3-ra kikaptak Miskolcon, majd a mindent eldöntő harmadik mérkőzésen 4-2-re nyerni tudtak az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A pénteken rajtoló elődöntőkben Újpesti JA–FEHA19 és Vasas–BJA párharcokat rendeznek, a szériák az egyik fél második győzelméig tartanak.

U16

A serdülőbajnokság már az elődöntőknél tart, az Újpesti JA három sima győzelemmel jutott tovább a Dunaújvárosi Acélbikákon, Szongoth Kristóf csapata 11-1-gyel nyitott, majd jött egy 11-8-as mérkőzés, a finálét pedig egy 7-2-es sikerrel biztosították be. A BJA U16-os csapata fogta a két hazai találkozót, előbb 4-2-re, majd 5-1-re diadalmaskodtak, szerdán a FEHA19 hazai pályán az életben maradásért lép jégre.