Megnyerte az osztrák U20-as ligát az Újpesti Jégkorong Akadémia

Árkovics Bálint együttese szétlövésekkel húzta be a mindent eldöntő ötödik mérkőzést, a rávezetéseknél csak Simon Péter talált be, Erdei Krisztián az összes osztrák büntetőt hatástalanította.

Több mint 700 néző volt kíváncsi az osztrák juniorliga fináléjának mindent eldöntő ötödik mérkőzésére az Újpesti Jégcsarnokban, az összehasonlítás kedvéért ez a szám bőven nagyobb, mint a felnőtt együttes hazai rájátszás mérkőzéseire kilátogatók átlaga, pedig ott zirka 130 gyergyói drukker is tiszteletét tette. Az Újpesti Jégkorong Akadémia aranycsatája a helyi fanatikusok mellett a különböző utánpótláscsapatok apraja-nagyját, sőt a felnőtt és korosztályos válogatott szakmai stábját egyaránt megmozgatta, remek hangulatban kezdődött az Oberösterreich vendégjátéka.

A találkozó első góljára a 12. percig kellett várni, ekkor Lőczi Barnabás kanyarodott fel a vendégkapu mögül, majd kapura húzta, a korong meglepte a linziek hálóőrét, 1-0. Az indulatoktól túlfűtött, ám jobbára szabályos játék első kiállítását a harmad hajrájában fújták be a játékvezetők, Wimmer pedig a kisbüntetés lejárta előtt egalizált.

A második felvonást az újpestiek kezdték jobban, majd szép lassan átvette az irányítást az Oberösterreich. Egy osztrák kiállítás nyomán Csicsmann Balázsék szépen megdolgoztatták a vendég védelmet, ám betalálni nem tudtak. Nem úgy a másik oldalon: Wimmer a második újpesti kiállítást is kihasználta, Erdei fogta lövését, a korong mégis valahogy átcsúszott a gólvonalon. A második játékrész végén Árkovics Bálint együttese is megpróbálkozhatott újfent emberelőnyös játékával, Laskawy Ferenc pedig egy elképesztő Malik-féle megmozdulással kiegyenlített, 2-2.

Peceric közeljárt a harmadik újpesti gólhoz, majd egy vendég kiállítás során majdnem az Oberösterreich szerzett vezetést, Erdei azonban védett, majd a másik oldalon Lőczi centerezésből Nádasy lőtt fórgólt, 3-2. Az 54. percben Peceric eldönthette volna, majd a túloldalon Erdei kapusra fújtak rá egy kisbüntetést. A harmadik osztrák előny során hiába záporoztak a lövések, kihúzta az ÚJA. Egyenlő létszámban viszont nem sikerült, az 57. percben Grasser közelről egyenlített. Másfél perccel a vége előtt ismét emberelőnybe került a linzi alakulat, Cseh Istvánék magabiztosan kivédekezték, hosszabbítás következett.

Az ötperces túlórát az áthúzódó kiállítás miatt négy a háromban kezdték a felek, de sem akkor, sem egyenlő létszámban nem született döntés, jöhettek a büntetők. A rávezetéseknél csak Simon Péter talált be, Erdei Krisztián az összes osztrák büntetőt hatástalanította, így az Újpesti Jégkorong Akadémia büntetőkkel 4-3-ra megnyerte az ötödik mérkőzést, és összesítésben 0-2-ről 3-2-re fordítva behúzta az osztrák juniorbajnokság döntőjét.