Kevin Wehrs gólt lőtt a Nottinghamnek

A Fife a sikerével a playoffvonal fölé került. Erdély Csanád és Horváth Bálint egyaránt vesztes meccsen jegyzett gólpasszt.

Az Esbjerg vasárnap és kedden lejátszotta az Odense elleni negyeddöntős párharca második, illetve harmadik mérkőzését. Erdély Csanádék előbb 1-0-ra kikaptak hazai jégen, aztán 7-4-re idegenben, így jelenleg 2-1-es hátrányban vannak az elődöntőért folyó csatában. Utóbbi meccsen a magyar válogatott csatár gólpasszt adott.

A zólyomiak hétfőn és kedden fogadták a liptószentmiklósiakat a szlovák playoff-kvalifikáció keretein belül. Karol Csányi csapata 3-2-re alulmaradt túlórában, majd másnap szintén ráadásban 7-6-ra verték ellenfelüket. Csányi hétfőn kisbüntetést kapott, kedden egyszer lőtt kapura. A párharc 1-1-re áll.

Kedden vívta szezonbeli utolsó mérkőzését a JYP. Varga Balázsék büntetőkkel 5-4-re nyertek a Lukko ellen, a fiatal magyar csatár közel hét percet töltött a jégen. Varga az első felnőtt szezonjában 17 meccsen 1+1 pontot gyűjtött a Liigában.

Szintén véget ért az alapszakasz Galló Vilmos együttese, a Linköping számára. A LHC szétlövésben 3-2-re alulmaradt a playoff-kvalifikációért hajtó Örebróval szemben. A Linköping a hatodik helyen végzett, a Skellefteával fog negyeddöntőzni. Galló 51 találkozón öt gólt lőtt és két gólpasszt jegyzett.

A Fife Kevin Wehrsszel a soraiban csapott össze a sereghajtó Nottinghammel. A Flyers 3-1-re győzött, az első gólt Wehrs lőtte. A Fife a sikerével feljött az EIHL-tabella nyolcadik helyére.

Vas Márton csapata lejátszotta a második találkozóját a 9-12. helyezetteknek kiírt playout-körben. A Briancon 5-1-re kikapott az Anglet otthonában, hátránya három pontra nőtt a bennmaradást érő helyhez képest. Horváth Milán egyszer lőtt kapura és egy kisbüntetést kapott, míg Horváth Bálint gólpasszt adott.