DEAC–FTC-Telekom 3-2

A debreceniek a háromgólos előnyükből egyet meg tudtak őrizni a végéig, így elkerülték a söprést.

A DEAC-nál újfent Hetényi védett, valamint visszatért az eltiltását letöltő Krollis, ellenben Hárit nem nevezték. A ferencvárosiak már a 20. másodpercben megdolgoztatták a vasak közé visszatérő cívisvárosi kapust, Nagy Gergő lövését kellett védenie Hetényinek. A 4. percben emberelőnybe kerültek a hazaiak, Nagy Kristóf vezérletével jól védekeztek a zöld-fehérek. A 8. minutumban már tehetetlen volt az FTC hálóőre: Novotny megindult, majd egy pontos lövéssel vezetéshez juttatta a DEAC-ot (1-0). Ezt követően kiegyenlített játék zajlott a jégen, mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, a Fradi egyik legkomolyabb lehetősége Bán bombája volt.

A második harmad elején megduplázta előnyét a debreceni együttes, Kozma talált be közelről Nagy Kristófnak (2-0). Nem sokkal később eljött az első Fradi-emberelőny, nem tudtak egyenlíteni a vendégek. A 26. percben Mihalik Gergő háromgólosra növelhette volna a fekete mezesek előnyét, ám a ferencvárosi kapus védett, aztán egy perccel később újabb FTC-fór jött, megint Kloz ült ki, ezt a hátrányt is kibekkelte a DEAC. Ezt követően fizikálisabbá vált a játék, végül Tóth Adriánnak kellett kiülnie bottal lökésért. Úgy tűnt, a debreceniek kihagyják a létszámfölényes szituációt, de Novotny gondoskodott arról, hogy 3-0-ra módosuljon az állás.

A 45. percben eljött a harmadik Fradi-emberelőny, ahol LaPorte próbálkozása volt a legveszélyesebb. Ami nem jött össze a vendégeknek öt a négyre, sikerült teljes létszámban: a kiegészülés után nem sokkal Seregély ért oda jó ütemben egy kipattanóra, közelről szépített (3-1). Csak 27 másodperc telt el, amikor Kestilä elhozta a bulit, LaPorte lőtt, beverte a korongot a hazai kapuba (3-2). A harmad közepén Vasziljev kiült a büntetőpadra, Nagy Gergő közel járt az egyenlítéshez. A mérkőzés hajrájában a Fradi megdolgoztatta Hetényit, de a DEAC-nak is voltak veszélyes akciói. Öt perccel a vége előtt egy eladott korong Kestilä elé került, a vendégek légiósa nem tudott egalizálni. Az utolsó előtti percben Fodor Szabolcs időt kért és lehozta a kapusát.

A DEAC 3-2-re nyert, elkerülte a söprést és kiharcolta az ötödik mérkőzést, amit szombaton rendeznek a Tüskecsarnokban.

debftc_szmirnov

fotó: DEAC

Igazságos is a jégkorong, hogy ezzel a teljesítménnyel nem sikerült nyernünk

A DEAC–Fradi vezetőedzői reflexiói.

Vaszjunyin Artyom, vezetőedző, DEAC: “Jó volt ez a mérkőzés. Lehet úgy tűnt, hogy sima lesz, de egyáltalán nem volt az. Tudtuk, hogy nagyon keményen jönnek. Ahogy eddig is mondtam, nagyon masszív, jó csapat. Rengeteg jó csatáruk van. Főleg, hogy éreztük, hogy fogyunk el lassan. A harmadik harmadban nem is tudtuk a negyedik sorunkat használni. Jól játszottunk végig, ugye amiről beszéltünk már, lehet hogy egyénileg nem vagyunk a legjobb csapat, de ha csapatként játszunk és a legjobbat nyújtja mindenki, akkor van keresnivalónk.”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: “Pont az a 40 perc hiányzott. Nagyon jól prezentáltunk két dolgot most. Az első 40 percben azt, hogyan ne legyél sikeres a rájátszásban és az utolsó 20 percben pedig azt, hogyan legyél sikeres. Azt gondolom, hogy ezt a két arcunkat mutattuk be. Ebből kell tanulnunk, hogy még az alapszakasz 8. helyezettje ellen, 3-0-s vezetésnél sem elég az, amit csináltunk az első 40 percben. Rájátszásban vagyunk, minden egyes mérkőzés nehéz. Egy olyan csapat ellen, aki az életéért küzd, teljesen nyilvánvaló, hogy 60 percig kell hokizni. Igazságos is a jégkorong,
hogy ezzel a teljesítménnyel nem sikerült nyerünk.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 2024. márc. 13., szerda.
Hetényi: 96,5% (Szeles)
Nagy K.: 88,5% (Földes)