Nemes Márton három pontot jegyzett az Almtuna ellen

A német juniorbajnokságban ötödik mérkőzésre kényszerülnek a magyar érdekeltségű csapatok, Szongoth Domán 2+1 ponttal rukkolt elő a TuTo ellen. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Finnország, U20 SM-sarja

A finn junior elsőosztály alsóházában a Jukurit 8-2-re nyert a K-Vantaa otthonában, a találkozó első gólját Horváth Bence ütötte. Másnap az Ilvest látta vendégül a Jukurit és győzte le 3-2-re. A SaiPa Farkas Olivérrel a második bekkpárban 5-4-re nyert a Ketterä vendégeként. Egy nappal később a magyar bekk hiába egyenlített a harmadik harmad elején, csapata 5-2-es vereséget szenvedett a HIFK ellen. Horváth Bence 32 mérkőzésen lépett jégre a szezonban, ami során 7 gólt és 22 gólpasszt szerzett, Farkas 39 találkozón 2+9-ig jutott. Az alsóház küzdelmei befejeződtek, a nyolcadik SaiPa és a kilencedik Jukurit nem jutott be a rájátszásba. A Varga Balázst foglalkoztató JYP szerdán kezdi meg nyolcaddöntőjét a Pelicans ellen.

Finnország, U18 SM-sarja

A finn ifjúsági felsőházban a K-Vantaa Lencsés Dáviddal a csapatban kapott ki 7-3-ra a Pelicans vendégeként. A K-Vantaa a 12 csapatos felsőház 11. helyén végzett, az alsó két együttes egy 6 csapatos csoportba került, amelynek legjobbjai jövőre is a felsőházban kezdhetik a bajnokságot, míg a többiek visszakerülnek az alsóházba.

Az alsóházban a TuTo hazai jégen a harmadik harmadban fordítva 6-5-re verte a KooKoo-t: a hazaiaknál Schwartz Gergő gólt lőtt, Zimányi Dániel nem iratkozott fel a jegyzőkönyvbe, míg a vendégeknél a 15 éves Szongoth Domán kétszer köszönt be, valamint egy gólpasszt is kiosztott. A TuTo vasárnap az Ilves II ellen 4-0-ra nyert idegenben: Zimányi ezúttal gólt lőtt és asszisztot is jegyzett, Schwartz egyszer szolgálta ki társait, Pásztor Viktor 17 védéssel ért el shutoutot. A KooKoo alsóházi negyedik helyével a fent említett 6 csapatos kvalifikációs csoportba jutott, míg az ötödik TuTo számára befejeződött az idény. Zimányi 18 mérkőzésen 3+9-ig, Schwartz 36 találkozón 12+14-ig jutott, Pásztor 11 fellépése során 91,4%-kal teljesített.

Németország, DNL U20

Mindent eldöntő ötödik mérkőzésre kényszerülnek a magyar érdekeltségű klubok a német juniorbajnokság rájátszásában. Az alapszakaszelső Köln 1-1-es összesített állásról várta a harmadik mérkőzést a Krefeld ellen. A Haie sokáig 3-2-es vesztésre állt, az utolsó percben azonban a végül 83,3%-kal védő Csala Patrik lekorcsolyázott, csapattársai 5 másodperccel a vége előtt kiharcolták a túlórát, amelyet a 69. percben a maguk javára is fordítottak. Vasárnap hiába védett Csala kereken 90%-kal, csapata 2-1-es vereséget szenvedett Krefeldben, így 2-2-re áll az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc.

A Kassay-Kézi Kendét soraiban tudó Landshut és a Szongoth Dömével felálló Ingolstadt szintén 1-1-es állásról folytatta negyeddöntőjét. A harmadik mérkőzést a harmadik harmad első felében fordító Landshut fogta 3-2-vel, míg a negyediket az utolsó percben döntötte el 3-2-re az Ingolstadt. Mindkét párharc ötödik mérkőzését kedden rendezik Kölnben illetve Ingolstadtban.

Svédország, J20 Nationell

A svéd juniorbajnokság felsőházában a Leksand 3-2-re kikapott a Frölunda vendégeként, majd hosszabbítást követően 8-7-re nyert a HV71 otthonában. Horváth Donát játszott, pontot nem szerzett. A Leksand két fordulóval a középszakasz vége előtt a második helyen áll .

Az alsóházban a Mora 6-3-ra diadalmaskodott az Almtuna vendégeként, majd 6-2-re kikapott az AIK pályáján. Nemes Márton a győztes meccsen gólt lőtt valamint két gólpasszt is kiosztott. Egy hétvégével az alsóház vége előtt a Mora harmadik az alsóházban.

Svédország, J18 Nationell

Az ifjúsági elsőosztály déli divíziójában a Södertälje hazai pályán büntetőkkel kapott ki 4-3-ra a Frölundától, másnap viszont 3-2-re legyőzték a Röglét. Vén Bendegúz játszott, pontot nem szerzett, a Södertälje harmadik a tabellán.

Egyesült Államok, NAHL

Kedden a Bismarck Bobcats büntetőkkel 3-2-re alulmaradt a Minot Minotauros vendégeként, Tóth Tamás csapata első gólját szerezte, a rávezetéseknél kihagyta saját próbálkozását. Pénteken már az Aberdeen vendégei voltak Tóthék, előbb 3-0-ra alulmaradtak, szombaton viszont 4-1-gyel vissza tudtak vágni. A győztes mérkőzésen Tóth Tamás gólpasszos volt, a Bismarck második a Central divízióban.

Egyesült Államok, NCDC

A Pueblo Bulls előbb 3-2-re legyőzte a Provo Predatorst, majd másnap 4-2-re alulmaradt. Hiezl Balázs játszott, pontot nem gyűjtött.

Egyesült Államok, USPHL Premier

A Vernal Oilers Hegedüs Leventével a kapuban kettőből kétszer győzött a Seattle Totems ellen, így 2-0-s összesítéssel megnyerte az észak-nyugati divízió döntőjét és bejutott a március 21 és 26 között rendezendő országos fordulóra. Hegedüs az első mérkőzésen (5-1) 96,7%-kal, a másodikon (6-2) 91,7%-kal dolgozott. A Carolina Jr Hurricanes összesítésben 2-1-re alulmaradt a Charlotte Rush-sal szemben a dél-keleti divízió elődöntőjében, így Kaibás Kornélék számára befejeződött a szezon. A magyar csatár mindhárom playoff mérkőzésen játszott, pontot nem szerzett. A Rockets HC 2-0-ra alulmaradt a Connecticut Rangers ellen az Atlantic divízió elődöntőjében, így Birta Leventééknek is véget ért az idény. Birta nem szerzett pontot a rájátszásban.

Norvégia, U20

A Lillehammer haza pályán szenvedett 11-3-as vereséget a Valerengától, majd másnap fordított pályaválasztás mellett is alulmaradtak Antal Barnabásék, akkor 7-1 lett a vége. A magyar csatár nem szerzett pontot.