Újra kell játszani a BJAHC–SC Csíkszereda meccset

A Versenyiroda bírói műhiba miatt újrajátszatja a vasárnapi második mérkőzést.

A Versenyiroda elrendelte a BJAHC–SC Csíkszereda negyeddöntős párharc második mérkőzésének újrajátszását, áll a ligahonlapon megjelent hírben:

“A mérkőzés rendes játékidejének utolsó percében, 59:31-nél a Sport Club Csíkszereda 2-es számú játékosa, Neil Troy Rutkowski ellen a kapu szándékos elmozdítása miatt 2 perces kisbüntetést szabtak ki. A kapu szándékos elmozdítására a játékidő utolsó két percében az IIHF Szabálykönyv 63.6 pontja az irányadó, amely szerint: Ha a rendes játékidőben már nem kerülhet sor a büntetés letöltésére azért, mert letelik a játékidő, vagy egyéb büntetések is kiszabásra kerültek; és ezért a saját kapu szándékos elmozdítása miatt kiszabott kisbüntetés a mérkőzés rendes játékidején belül vagy a hosszabbítás során teljes egészében nem tölthető le; büntetőlövést kell ítélni a vétkes csapat ellen.”

Az incidenst követően Marton Tibor BJAHC-másodedző már a helyszínen jelezte a helytelen ítéletet, ám miután nem másították meg a bírói döntést, az 1-0-ra elveszített mérkőzést követően a BJAHC bírói műhiba miatt óvást nyújtott be. A Versenyiroda helyt adott az óvásnak, és elrendelte a második mérkőzés újrajátszását:

“Műhibát akkor követ el a játékvezető, illetve az egyesületi versenybíróság, ha a) a saját mérlegelését kizáró helyzetben más ítéletet hoz, mint amit a játékszabályok az adott esetre előírnak, vagy b) a szabályok által kötelezően előírt ítéletet nem hozza meg.

A fentiek alapján megállapítható, hogy a játékvezetők a mérkőzés 59:31 percében történt akciót szabálytalannak ítélték meg, azonban nem a szabályok által kötelezően előírt szankciót (büntetőlövést), hanem egy attól eltérő büntetést (kisbüntetést) szabtak ki.” – áll a közleményben.

A döntés értelmében a párharc kedden 1-0-s Csíkszereda vezetésről folytatódik a Vákár Lajos Műjégpályán, az újrajászandó mérkőzést március 21-én rendezik meg Káposztásmegyeren (amennyiben szükséges). A döntés ellen 48 órán belül fellebbezhet a csíkszeredai klub, a fellebbezési díj megfizetésével.

Az incidens az alábbi videóban 3:40-től tekinthető meg: