Corona Brasov–DVTK Jegesmedvék 1-3

A miskolciak a második brassói meccsüket is behúzták, így 2-0-s piros-fehér előnnyel utaznak a felek Magyarországra.

A párharc második felvonásán ugyanúgy Dubeau és Vosvrda állt a vasak között, mint egy nappal korábban, valamint a sorok összetételén sem változtattak a stábok. Öt percnyi játék után emberelőnybe kerültek a hazaiak, jól védekeztek a miskolciak. A kiegészülés után is a brassóiak voltak aktívabbak, a nyitó harmad közepén újra létszámfölényben támadhattak, hiába. Az első játékrész utolsó két percét öt a négyre játszhatták a Jegesmedvék, Berdnyikov közelről kapuvasat lőtt. A nyitó húsz perc brassói fölényét jól jelzi a 19-8-as mutató.

A második harmad egy újabb Berdnyikov-kapuvassal indult, aztán egy kimaradt Corona-előnnyel folytatódott. A középső játékrész már kiegyenlítettebb játékot hozott. A mérkőzés közepe táján bejutott a korong a brassói kapuba, ám mivel Kulesov magas bottal vadászta le a korongot, nem adták meg a gólt. A következő shift már egy szabályos Kulesov-találatot hozott, amikor a kapu elé betörve fonákkal belőtte a korongot Dubeau-nak (0-1). Három perccel később jött a hazaiak válasza, Zagidullin küzdött a pakkért a támadó harmadban, a játékszer Sills elé került, aki egy pontos lövéssel egyenlített (1-1).

A harmadik játékrész elején kimaradt egy miskolci emberelőny, aztán néhány perccel később újra öt a négyre próbálkozhattak a vendégek, ekkor is Dubeau volt a főszereplő. Ami a DVTK-nak nem sikerült fórban, összejött teljes létszámban: Szathmáry lőtt, a korongba Miskolci vagy Sills beleért, a brassói kapus tehetetlen volt (1-2). A vendégek gólja után egyre többször volt kakaskodás a játékmegszakításoknál. Az összecsapás egy perccel a vége előtt eldőlt érdemben, amikor az ilyenkor megszokott kapuslehozatalt követően Valentyin Razumnyak betalált az üres kapuba (1-3). A végjáték nem a jégkorongról szólt, hanem a következő meccsekre szóló tüskékről.

A DVTK Jegesmedvék 3-1-re nyertek, összesítésben 2-0-ra vezetnek, a két csapat párharca kedden folytatódik Miskolcon.