Corona Brasov–DVTK Jegesmedvék 2-3

A miskolciak fordulatos mérkőzésen győztek Brassóban, ezzel elvették a második kiemelt csapat pályaelőnyét.

A brassóiaknál Dubeau, a miskolciaknál Vosvrda kezdett a vasak között. A mérkőzést a Jegesmedvék kezdték jobban, a 4. percben Vesey juttatta vezetéshez a vendégeket. A folytatásban is a fehér mezes együttesnek volt több lehetősége, aztán az első szünet előtt emberelőnybe kerültek a vendégek, miután túl kemények voltak Miskolczival szemben a kapu előtt. A fórban nyomtak Löveiék, de nem tudták megduplázni az előnyüket.

A második felvonás elején újfent öt a négyre támadhattak a miskolciak, Dubeau vezérletével a brassóiak kibekkelték a hátrányt. A mérkőzés közepén tömegjelenet alakult ki a palánk mellett, amiből a hazaiak jöttek ki jobban, Szathmáryt kiküldték a büntetőpadra, eljött az első emberelőnyük, amit ki is használtak Valchar pontos lövésével, Vosvrda nem láthatta a pakkot a takarás miatt (1-1). Az egyenlítés után nem sokkal fordult a kocka, a DVTK volt létszámfölényben, majd újra a Corona. A hazaiak éltek a lehetőséggel, Boriszenko kék vonalas lövése utat talált a miskolci kapuba (2-1). Úgy tűnt, egygólos Corona-előnnyel vonulnak a második szünetre a csapatok, ám négy másodperccel a szünet előtt Bartos közelről betett egy kipattanót (2-2). Amíg az első húsz percben csak 16, addig a másodikban 31 kapura lövést jegyeztek fel.

A harmadik játékrész 6. percében újra a DVTK Jegesmedvéknél volt az előny: Berdnyikov lövésre szánta el magát, sikerrel használta ki a Dubeau előtti játékosok takarását (2-3). A harmad közepén eljött a harmadik brassói fór, az előző kettővel ellentétben ezzel nem éltek a hazaiak, aztán nem sokra rá megkapták a negyediket is, abból sem tudtak egyenlíteni. Öt perccel a vége előtt Valchar egyenlíthetett volna, szólóját Vosvrda védte, majd egy minutummal később Valentyin Razumnyak és Lövei is megduplázhatta volna a miskolciak előnyét. A végjátékban a Corona kapusa lekorcsolyázott, hat az ötre támadtak a hazaiak, időt is kértek, tűz alá vették a vendégek kapuját, de Vosvrdáék hősiesen védekeztek.

A DVTK Jegesmedvék 3-2-re nyertek, elvették a brassóiak pályaelőnyét, szombaton újra összecsap a két együttes.