Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 1-8

Bucskin vezérletével péntek után szombaton is fölényes debreceni győzelemmel zártak a csapatok.

A taalálkozón Kovács és Gönczi kezdtek a gólvonalon. Rögtön a legelején Somogyi mellédurrantotta ajtó-ablak helyzetét, a kihagyott lehetőség megbosszulta magát – az összegyűjtött koronggal ugyanis Bucskin iramodhatott meg, s senkitől sem zavartatva kegyetlenül kilőtte a jobb sarkot (0-1). Korrekt iramban folytatódott a találkozó, Varga kis híján egalizált, ám a kihasználatlan helyzeteket Bucskin ismét megbüntette, a fehérorosz légiós egy lecsorgó korongot értékesített közelről (0-2). A 8. minutumban Pinczés kapott kisbüntetést, a DEAC kevesebb mint egy perc alatt kihasználta emberelőnyét: Vasziljev visszakészítését Jeliszejenko távolól bődületes erővel a kapuba zúdította (0-3). A játékrész végén a DAB elpackázott egy dupla emberfórt, Zorin és Varga próbálkozásai csupán centimétereket tévedtek.

Molnár kihagyott ziccerével és Kovács parádés védéseivel indult a középső etap, ezt követően kinyílt a debreceni gólcsap, a második húsz percben öt gólt rámoltak be a látogatók a hazaiak ketrecébe: a 23. percben Mihalik Gergő kezdte meg a gólgyártást, a fiatal magyar csatár egy laza mozdulattal fejezte be egyéni akcióját (0-4), 5 minutummal később pedig Bucskin neve mellé mesterhármast jegyezhettünk (0-5); kevesebb mint hatvan másodpercre rá Jeliszejenko gyönyörűen megkerülte a kaput, majd a gólvonalon túlra húzott (0-6). A hatodik bekapott találat után Eronen mester Kovács helyett Valentának szavazott bizalmat a vasak között, a harmadzáró dudaszóig az egyetemistacsapat két ízben mattolta a légiósportást. A 38. minutumban Rétfalvi használt ki egy kapu előtti kavarodást, a 40. percben pedig még Szmirnov is beköszönt (0-8).

Az utolsó harmadban szépítettek a hazaiak, a 45. percben Atamancsuk középtávolról a jobb alsóba bombázott (1-8). A mérkőzés végéig újabb találat már nem született, ismételten tükörsima DEAC-győzelem született. A Dunaújvárosra március 5-én még a Ferencváros vár, míg a Debrecen befejezte alapszakaszbeli megmérettetéseit.

dabdeb_gonczi

fotó: DAB/Anda Fábián

Nem ez az, amiért az emberek kijönnek, nem ezért töltik itt a szombat délutánjukat

Így látták a vezetőedzők a DAB–DEAC találkozót.

Niko Eronen, vezetőedző, DAB: “Az első csere jó volt, de ahogy megkaptuk az első gólt, véget ért számunkra a meccs. Feladtuk, nem dolgoztunk, nem igazán akartunk csinálni semmit, csak néztük az órát, reméltük, hogy minél előbb lepereg az idő, s hagytuk az ellenfelet szórakozni, hogy élvezzék a hokit. Azt mondtam a srácoknak a meccs után, hogy azoknak az embereknek, akik megvették a belépőt azért, hogy lássanak minket, ahogy a legjobbunkat nyújtjuk, tartozunk a jegy árával. Nem a klub, az edzők, a játékosok, mindenki, aki a csapat környékén van, mert nem ez az, amiért az emberek kijönnek, nem ezért töltik itt a szombat délutánjukat. Hiába vagyunk kevesebben, hiába tehetségesebb az ellenfél, az nem veheti el tőlünk azt, hogy küzdjünk azért, hogy mindkét csapat a legjobbját adja. Remélhetőleg páran visszajönnek a csapathoz és megkérdezik, miért kellene kijönniük jövő hét kedden is. Nagy köszönettel tartozunk azoknak, akik eljöttek és ennek ellenére is szurkoltak nekünk.”

Vaszjunyin Artyom vezetőedző, DEAC: “Nehéz volt már motiválni a harmadik harmadra a játékosokat, s igazából az ellenfelet dicsérném meg inkább, hogy a 8-0 ellenére is úgy jöttek ki a harmadik harmadra, hogy beleálltak és keményen küzdöttek, megnehezítették a dolgunkat, mi egy kicsit fáradtunk is a végére. Nem akartunk úgy kezdeni, mint pénteken, azért a DAB-nál van sok rutinos játékos még mindig, ha találnak egy-két gólt, nehéz feltörni a védelmüket, s ezt akartuk elkerülni. Nem akartuk megnehezíteni a saját dolgunkat, szóval negyven perccel elégedettek lehetünk.”

Erste Liga, Dunaújvárosi Jégcsarnok, 2024. márc. 2., szombat.
Kovács: 76,0% (Valenta: 94,4%)
Gönczi: 96,9% (Szeles)