DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 6-1

A debreceniek hátrányból fordítva zárták le hétmeccses vereségszériájukat.

A DEAC összeállításába Mihalik Gergő került be Mazzag Dániel helyére, a Dunaújvárosnál a litván Michalevic hiányzott az előző hétvégéhez képest. A vasak között Hetényi és Kovács Dávid kezdett.

A gól nélküli első harmadot követően a 22. percben a DAB szerezte meg a vezetést emberelőnyből: Ahonen kékvonalas lövése akadt el egy hazai blokkban, a lecsorgót Szalma húzta be középtávolról, 0-1. A második debreceni kiállítás is gólt eredményezett, ám ezúttal a DEAC szerzett emberhátrányos találatot: Vasziljev indult meg, befűzte Ahonent, majd eltette a korongot Kovács mellett, 1-1. A harmad hajrája is a hazaiaké volt, előbb Mihalik András betörését védte Kovács, a kipattanót Dobmayer értékesítette, majd két percre rá Usnyev vágott gólt közelről, 3-1.

A 47. percben egy kapu előtti kavarodást követően Novotny módosította 4-1-re az állást, majd az 57. percben a kapu előtt jól kapcsoló Molnár Dávid is betalált. Az 59. percre is maradt még egy DEAC-gól, eltolódott az újvárosi védelem, az üresen érkező Krollis beállította a 6-1-es végeredményt. A két együttes szombaton fordított pályaválasztás mellett újból megmérkőzik egymással.

DEAC DAB

Fotó: DEAC

Amiben hibáztunk, ahhoz nem kell sok tapasztalat

A DEAC–DAB tréneri reflexiói.

Vaszjunyin Artyom, vezetőedző, DEAC: “Elég gyenge első harmadunk volt. Igazából nem sokszor volt a szezonban olyan alkalom, ahol dominálni tudjunk az elejétől kezdve. Biztos kellett egy kis idő a srácoknak, de nem is játszottunk annyira jól, nem mentek a lábak, nem mentek a passzok. Kapu előtt szinte nem is volt emberünk az egész harmadban. A másodikra megbeszéltük, hogy kicsit változtatni kell, onnantól kezdve elég jól játszottunk. Meg kell érteni, hogy az élvezet nem akkor van, amikor mindenki álló helyzetben passzolgat és hátha bepattan, hanem ha megdolgozunk a gólokért. Akkor valóban lehet élvezni, ha a meló is megvan mögötte. Hogyha nincsen, akkor nem sokat ér a győzelem sem. Szóval 40 percig jól játszottunk, így kell folyatni szombaton is.

Revák Zoltán, másodedző, DAB: “Először is óriási köszönet a kapusunknak, aki fantasztikus teljesítményt nyújtott és nagyon sokáig meccsben tartott minket. Úgy gondolom, hogy amit a mérkőzésre terveztünk, azt a vezető gólunkig tudtuk megvalósítani. Utána úgy nézett ki az egész, mintha minket zavart volna össze az, hogy megszereztük a vezetést. Onnantól kezdve, amit megbeszéltünk az öltözőben, nem nagyon tartották be a srácok. Próbáltunk rendet tenni a fejekben, de úgy gondolom, hogy ez a mérkőzés a második harmadban dőlt el. Lehet, hogy most nagyon sok fiatal játékos kap nálunk lehetőséget, de úgy gondolom, hogy ezt a vereséget nem tudjuk erre fogni, mert amiben hibáztunk, ahhoz nem kell sok tapasztalat. Nagyon alap dolgokban hibáztunk a második harmadban, illetve a harmadik harmadban is.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 2024. márc. 1., péntek.
Hetényi: 95,7% (Gönczi)
Kovács: 89,7% (Valenta)