Kreisz és Seregély is gólt szerzett

Jöhet a rájátszás az NCAA-ben. A svéd ligában Tóth Enikő volt eredményes, de nem jött össze a bravúr a negyeddöntőben. Összefoglaló a külföldön játszó női jégkorongozók szerepléséről.

PWHL

A női NHL-ben az Ottawa kétszer is kikapott a múlt héten, a Boston 3-1-re, a Montreal 6-3-ra bizonyult jobbnak Garát-Gasparics Fanni együttesénél. A magyar csatárnak összesen három lövése volt, az első találkozón 8:50 percet, a másodikon 4:56-ot töltött a jégen.

Taylor Baker együttese, a New York két szétlövéses meccset játszott, és előbb 3-2-re verte a Montrealt, majd 2-1-re kikapott a Torontótól. A győztes meccsen egy kiállítás, a vesztesen pedig két lövés került a magyar válogatott hátvéd neve mellé, 14:23, illetve 14:39 perces jégidővel.

A Montreal vezeti a tabellát, a New York az ötödik, az Ottawa a hatodik. Szerdán a két magyar válogatott játékos a TD Place jegén találkozhat.

NCAA

Az amerikai egyetemi bajnokságban Seregély Míra csapata, a Maine két győzelemmel zárta az alapszakaszt. A Holy Crosst előbb ráadásban 3-2-re, majd 5-2-re verték. A magyar csatár az első találkozón asszisztig, a másodikon a gólpassz mellett már gólig jutott. Ellenfelük a folytatásban a Merrimack lesz.

Kreisz Emmáék is jól zárták le az alapszakaszt. A Minnesota ellenfele az utolsó hétvégén a Minnesota Duluth volt, és az első meccs 1-1-es döntetlenje után 4-2-re győzött a magyar játékos alakulata. Kreisz az első találkozón két lövésig jutott, a másodikon hatszor próbálkozott, és egy gólt szerzett. A Gopher a Minnesota State-tel játszik majd a playoffban.

A Div III-ban Pázmándi Zsófia csapata, a Plattsburgh a konferencia elődöntőjében 5-1-re verte a Morrisville-t. A magyar játékosnak egy lövése volt. A fináléban a Cortland vár a Plattsburghre.

Svédország

A negyeddöntő jelentette a végállomást az SDHL rájátszásában Odnoga Lotti és Tóth Enikő együttese számára is. Az SDE háromszor kapott ki a MoDo csapatától (3-4, 1-5, 0-1), Odnoga kilenc lövéssel és egy kiállítással zárta a párharcot. A Linköping a Brynässzel szemben maradt alul három szoros találkozón (1-2, 3-4, 1-2), az első két meccs ráadásban dőlt el. A második mérkőzésen Tóth Enikő szerezte csapata első gólját.

A másodosztályban is a rájátszás zajlik az élvonalbeli tagságért. Jókai-Szilágyi Kinga csapata, a Skelleftea még versenyben van, 6-0-ra és 5-0-ra verte a Haninge Anchors csapatát. Az elődöntőben a Falu gárdája következik. A Németh Anikóval felálló Björklöven ugyanakkor búcsúzott, miután 3-0-ra és 5-0-ra kapott ki a Södertäljétól.