Gyergyói HK–DEAC 6-2

Az Erste Liga-címvédő a mesterhármast szerző Chris Bodó vezérletével legyőzte a két harmadon át a meccset szorossá tevő debrecenieket.

A GYHK kapujában Rinne, míg a DEAC-nál Gönczi kapott lehetőséget, míg a mezőnyjátékosokat tekintve csak a debrecenieknél történt változás, Hári helyett Mazzag szerepelt a negyedik sorban. A meccs kiegyenlített játékkal indult, aztán a harmad közepétől már a gyergyószentmiklósiak játszottak fölényben. A nyitó harmad hajrájában Orban centerezéséből Szigeti vezetéshez juttathatta volna a hazaiakat, de a remekül védő Gönczi hárította a lövést, akárcsak a játékrész utolsó percében Sylvestre próbálkozását.

A második felvonás negyedik percében eljött a mérkőzés első kiállítása, a gyergyóiak kerültek emberelőnybe, Gönczi vezérlevétel jól védekeztek a vendégek. A meccs közepe táján Mihalik Gergő kiugrott, Rinne fogta a szólót, ám Bucskin kiugrásánál már tehetetlen volt: hiába támadott a GYHK, Mihalik András kiemelte a saját harmadából a korongot, a DEAC 25-öse megindult vele és értékesítette a szólót (0-1). Szinte azonnal jött a gyergyói válasz, Császár kapu mögüli passzára Bodó érkezett üresen, nem hibázott (1-1). A harmad hajrájában Usnyev kilőtte a korongot a játéktérről, a GYHK öt a négyre támadhatott a fordításért, sikerrel, Bodó zárta sikerrel a korongjáratást (2-1).

A harmadik játékrész elején mesterhármasig jutott Bodó, amikor a gyergyói kontra végén Császár középre tett korongjára jó ütemben érkezett, repültek is a sapkák a jégre (3-1). Nem sokkal később Dobmayer 2+2 perces büntetést kapott, a dupla fór első felét Vincze Péter váltotta gólra egy pontos kapáslövéssel (4-1). Az 51. percben egy Gönczi-védés után hiába próbált támadást építeni a DEAC, korongot vesztettek, amit a három minutummal korábban eredményes Vincze Péter büntetett góllal (5-1). Vaszjuniyin Artyomék időt kértek, sikerrel: egy percen belül jött a debreceni válasz, Novotny a kék vonalnál lövésre szánta el magát, Rinne nem hárított (5-2). A bekapott gól megzavarta a gyergyóiakat, aztán amikor magukra találtak, Dalhuisen egy takarásból leadott kék vonalas próbálkozással visszaállította a négygólos differenciát (6-2). Három perccel a vége előtt eljött a mérkőzés első debreceni emberelőnye, aztán később Orban is kiült a büntetőpadra, a cívisvárosiak nem éltek a lehetőségekkel.

A Gyergyói HK 6-2-re nyert, vasárnap a Dunaújvárosi Acélbikákat látja vendégül, míg a DEAC a Sportklubhoz utazik.

bodo_gyhk

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

Nagyon hiányzott a frissesség

Így látták a vezetőedzők a GYHK–DEAC mérkőzést.

Vaszjunyin Artyom, vezetőedző, DEAC: “Jól kezdtünk, jól beleálltunk a mérkőzésbe, az első harmadban tökéletesen azt játszottuk, amit szerettünk volna, a második is jól indult, gólt szereztünk, de aztán a következő cserétől szétesett minden. Éreztük, hogy a frissesség hiányzott a lábunkból, próbáltunk kapaszkodni, de a hátrányok is sok erőt kivettek a srácokból. Másfél, két harmaddal elégedettek lehetünk, de nagyon hiányzott a frissesség.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: “Az első harmad nagyon szoros volt, a másodikban sokkal jobban játszottunk már. Örülök egyébként, hogy jól reagáltunk a bekapott gólra, fordítani tudtunk, aztán amikor rálőttük a harmadikat, úgy érzem, picit elfáradt az ellenfél. A türelmünk hozta meg a győzelmet, illetve az, hogy a harmadik harmadban is végig úgy mentünk, ahogy kell.”

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 2024. feb. 24., szombat.

Egy jó ütemben érkezéssel reptette meg Bodó a gyergyószentmiklósi sapkákat

A GYHK csatárának mesterhármasa, valamint tovább öt gól a GYHK–DEAC mérkőzésről.