UTE–DVTK Jegesmedvék 3-4

Szétlövésben nyert Újpesten a DVTK, 3-3-as 65 perc után Lövei Dávid rávezetése döntött.

Az elmúlt öt mérkőzését megnyerő DVTK Jegesmedvék csapata a legutóbb a FEHA19-et könnyedén legyőző UTE otthonába látogatott. Bekezdett a DVTK Jegesmedvék csapata, egy Rajnáról kipattanó korongot Valentyin Razumnyak pofozott kapuba a 2. percben (0-1). Szabó válaszolhatott volna üresen, szemben a kapuval, de Vorishoz tüzelt. A 9. percben Kiss Patrik középre tett korongjából Benk lőtt, de ezúttal is stabilan állt a lábán a lett kapus. A mérkőzés első kiállítását Szirányi szenvedte el. Kihasználta előnyét az UTE: Just távoli lövése kijött Vorisról, Kiss Patrik menetrendszerűen érkezett az ismétlésre, a 14. percben 1-1. Újabb Szirányi két perc következett, ezúttal állta a sarat a DTVK, elsősorban ismét Vorisnak köszönhetően.

A 27. percben Páterka ült ki a büntetőpadra gáncsolásért. Öt a négy ellen megszerezte a vezetést az UTE: Miro-Pekka Saarelainen vitte végig a pakkot a vendégvédők szorításában, majd magas lövéssel verte Vorist (2-1). A 34. percben Ewanyk kiállítása nyomán először került előnybe a miskolci gárda. Rajna többször is közbeavatkozott, így maradt a hazai vezetés. A 37. percben viszont már ő sem tudott menteni, Kulesov bombázott a kapu bal oldalába (2-2). Lövei nagy ziccerben mellélőtt.

A 43. percben Just hatalmas hibáját kihasználva Kulesov zavartalanul tört kapura, de Rajna eszén nem tudott túl járni. Másodpercekkel később Gianluca Estevesnek már sikerült: szép egyéni akció végén tette el laposan a korongot Rajna mellett (2-3). Gyorsan válaszolt az UTE: Tornyai üresen eleresztett lövése továbbcsorgott Vorisról, Taavi Tiala pedig szemfülesen a kapuba továbbított (3-3). A 48. percben Kulesov újabb ziccere maradt ki. A másik oldalon Metsävainio tett kapura egy kipattanót, de Voris óriásit védett. Az 58. percben Tornyai hatalmas bombája megpattanva végül a kapuvason csattant. Berdnyikov óriási sprintje végén Rajna fogta a lövést, hosszabbítás következett.

Berdnyikovot kiállították a játékvezetők, de nem tudta kihasználni a lehetőséget az UTE, büntetőkkel dőlt el a mérkőzés: Lövei Dávid higgadtságának köszönhetően a miskolciak vitték el a két pontot. Legközelebb ismét egymás ellen lép jégre a két csapat, vasárnap immár a Miskolci Jégcsarnokban.

20240223_UTE_DVTK-33

fotó: Vörös Dávid/UTE

Ez az időszak arról szól, hogy mennyit tanulsz az adott mérkőzésből

Így látták a vezetőedzők az UTE–DVTK Jegesmedvék meccset.

Markus Juurikkala, vezetőedző, UTE: “Szoros meccs volt nagyon, örültünk, hogy rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, már csak gólra kellett volna váltani őket, viszont a helyzetek kihasználásában nem voltunk elég erősek. Az első harmad rendben volt, a második nem annyira, a záró játékrészre megint jól tudtunk kijönni. Kedvező, hogy vasárnap megint a DVTK ellen meccselhetünk, így érezhetjük a playoff előszelét.”

Steve Kasper vezetőedző, DVTK Jegesmedvék: “Nagyon szoros mérkőzés volt, a játék szinte összes szegmensében hasonlóan teljesítettek a csapatok. Annak ellenére, hogy mi szereztük meg a vezetést, szinte csak túléltünk az első játékrészben. A második harmadban sokat voltunk hátrányban, ebből be is tudott találni az ellenfél, emiatt lépéskényszerbe kerültünk. Azonban ez az időszak arról szól, hogy mennyit tanulsz az adott mérkőzésből, és hogy hány pontot tudsz összeszedni. Most tudtunk tanulni a hibáinkból, és végül be is húztuk a találkozót.”

Erste Liga, Megyeri út, 2024. feb. 23., péntek.
Rajna: 87,9% (Sági)
Vosvrda (Voris: 92,9%)