Lencsés gólt lőtt a finn ifjúsági ligában

Horváth Alexék átvették a vezetést a cseh bajnokságban, Tóth Tamás ismét pontokat gyűjtött a tengerentúlon. Heti utánpótlás-légióskörkép.

Finnország, U20 SM-sarja

A finn junior alsóházban a Jukurit 5-2-re alulmaradt a Ketterä vendégeként, majd később Horváth Bence hiába adott gólpasszt, otthon a HIFK-tól is 6-3-ra kikaptak. A SaiPa hazai környezetben 8-3-as vereséget szenvedett a Lukkótól, majd az Ilves otthonában szoros mérkőzésen 4-3-ra kikapott. Farkas Olivér mindkét találkozón 20 perc jégidőt kapott, a Jukurit és a SaiPa is egyelőre nyeretlen az alsóházban. Varga Balázs az elmúlt időszakban a JYP felnőttcsapatánál kapott szerepet.

Finnország, U18 SM-sarja

Lencsés Dávid hiába talált be a HIFK ellen, csapata, a K-Vantaa 2-1-es vereséget szenvedett. Lencsés 29 mérkőzést követően 12 ponttal áll. A TuTo Schwartz Gergővel és Zimányi Dániellel a soraiban kapott ki 6-1-re a JYP otthonában, majd győzte le hosszabbítást követően 2-1-re a Jukuritot, a győztes gólnál Zimányi gólpasszos volt. A TuTo hatodik az alsóházban, míg a K-Vantaa 10. a felsőházban.

lencses vantaa

Svédország, J20 Nationell

A svéd junior felsőházban a Leksand 3-2-re kikapott a Djurgarden vendégeként, majd hosszabbítást követően 2-1-re alulmaradt a Färjestad pályáján is. Horváth Donát játszott, pontot nem szerzett. Az alsóházban a Mora Nemes Mártonnal az első sorban győzött 3-1-re a Timra vendégeként, majd a MoDo otthonából 4-1-gyel hozta el a pontokat.

Svédország, J18 Nationell

A déli divízióban a Södertälje hazai pályán kapott ki 4-1-re a Växjőtől, majd 5-3-ra legyőzte a HV71-et. Az első bekkpárban szerepet kapó Vén Bendegúz nem szerzett pontot, a Södertälje a hetedik a tabellán.

Egyesült Államok, NAHL

A Bismarck Bobcats Tóth Tamás két gólpasszának is köszönhetően 7-4-re nyert az Aberdeen Wings vendégeként. Másnap újból megmérkőztek a felek, a Bobcats ekkor büntetőkkel nyert 2-1-re, Tóth belőtte saját rávezetését. A Bobcats továbbra is a Central-divízió második helyén áll.

Egyesült Államok, NCDC

A Pueblo Bulls előbb 8-4-re, majd 5-1-re verte a Rock Springs Grizzliest, Hiezl Balázs nem szerzett pontot.

Németország, DNL U20

Befejeződött a német juniorbajnokság középszakasza. A záró fordulóban a felsőházat magabiztosan megnyerő Köln 8-0-ra, majd 7-2-re győzött a Regensburg ellen, Csala Patrik a második mérkőzésen védett, 88,2%-kal zárt. A minap NAHL-es tenderszerződést aláíró Csala a középszakaszban 15 mérkőzésen 93,2%-os hatékonysággal dolgozott. A negyedik helyen végző Ingolstadt 3-1-re, illetve 4-3-ra nyert Krefeldben, Szongoth Döme nem szerzett pontot, 35 mérkőzést követően 2+15 pontos. Az ötödik Landshut Kassay-Kézi Kendével a védelemben verte előbb 4-2-re, majd ráadást követően 4-3-ra a Schwenningent, Kassay-Kézi 1+3 pontot gyűjtött a szezonban.

Csehország, Extraliga U20

A Trinec pénteken 4-3-ra kikapott a Karlovy Vary vendégeként, másnap 4-1-re győzött a Sparta Praha otthonában, majd kedden már hazai környezetben múlta felül 6-2-re a prágai együttest. Horváth Alex játszott, pontot nem szerzett, a Trinec átvette a vezetést a 8 csapatos felsőházban. Horváthékra még 5 mérkőzés vár a középszakaszban.

Norvégia, U20

A felsőházban a Lillehammer 4-1-re verte a Storhamart, majd szombaton 5-2-re kikapott ellenfelétől. Antal Barnabás nem volt a pontszerzők között.

Egyesült Államok, USPHL Premier

Kaibás Kornél (Carolina Jr. Hurricanes) gólt lőtt a Hampton Roads Whalers ellen 5-4-re megnyert találkozón, majd 1+1-gyel zárt a Potomac Patriots (3-6) ellen. Hegedüs Levente (Vernal Oilers) 21 védéssel hibátlan teljesítményt ért el a Bellingham ellen, majd hét gólt kapott a Fresno Monsters ellen elbukott mérkőzésen. Birta Levente (Rockets HC) gólpasszos volt a Brooklyn Aviators ellen 2-1-re megnyert találkozón.