FEHA19–DVTK Jegesmedvék 3-12

A miskolciak a harmadik harmadban hét gólt szerezve, az 1+5 pontot gyűjtő Szirányi Bence vezérletével magabiztosan győztek.

Energikusan kezdtek a fehérváriak, azonnal célba vették a kaput. Kontrázott a DVTK, Esteves csúszott el kulcspillanatban. Hamar jött az első kiállítás, Keceli-Mészáros ült ki már a 2. perc elején. Akadozott a miskolci fórjáték, Bogesicék többször kiütötték a korongot, probléma nélkül átvészelték az emberhátrányt. Öt az ötben jól forgattak a látogatók, kapuvasig jutottak. Kijöttek a szorításból, majd a harmad derekán vezetést szereztek az akadémisták: Csollákot nem vették komolyan, egy tiszteletkör után a bal oldali bedobókörből zúdított a hálóba (1-0). A gól után emberelőnybe került a házigazda, ám kiütközött a rutintalanság, egy felesleges szabálytalanság kiegyenlítette a létszámot. Négy a négy ellen egyenlítettek a miskolciak: a 13. percben Szirányi otthagyott korongját Berdnyikov vágta a kapuba (1-1). Egy perccel később már a vendégek vezettek: emberelőnyben Bartos és Razumnyak kipasszolták a védelmet, végül utóbbi közelről becsapta Melnyicsukot is (1-2). A DVTK feltolt letámadása csírájában elfojtotta a hazai támadásokat, sok szerzett korongot eredményezett, amivel dominálták a mérkőzést. A hajrában újra betaláltak fórból: egy palánknál kiszabadított korong Szathmáryhoz került, akinek távolija Löveiről pattant a kapuba (1-3).

Miskolci helyzettel indult a középső felvonás, majd újabb felesleges kisbüntetést szedtek össze a fehérváriak. Össztűz zúdult Melnyicsuk kapujára, aki remek védésekkel meccsben tartotta csapatát: Mattyasovszky bombáját, majd Csiki szólóját is hárította. Fordult a kocka, emberelőnybe került a Bogdanov-csapat, de nem tudtak helyzetet kialakítani. A sérülés miatt maródi Vértes hiányát nagyon megérezte a támadójáték. A 30. percben ismét megkönnyítette ellenfele dolgát a FEHA: egy saját harmadban eladott korong Razumnyakhoz került, aki köszönte szépen és a bal bedobókörből a kapuba lőtt (1-4). Emberelőnyös gól jelentett némi reménysugarat a hazaiaknak: a 33. percben Németh Zalán tuszkolta át a pakkot a gólvonalon (2-4). Újabb fehérvári fór következett, ritmust fogtak Blaskóék, ezek voltak a legjobb pillanataik a meccsen, de csak helyzetekig jutottak. Az utolsó másodpercekben Szirányi kapott remek keresztpasszt, lendületből kapura tört és a hálóba bombázott (2-5). A záró harmad előtt újra három volt a különbség.

Az utolsó játékrész elejére csökkent a tempó, mindkét csapat elfogadta az eredményt. Az 43. percben Szirányi lőtt a kékről, Csiki lábáról pedig a kapuba vágódott a korong (2-6). Melnyicsuk nehezen viselte, hogy ezúttal sem segítettek neki a védők. Csendesen csordogált tovább a mérkőzés, néha azért megvillantak a játékosok: Dobos kapura törésénél Vosvrda állta útját a korongnak. Az utolsó tíz perchez közeledve összeomlott a FEHA: két perc alatt három gólt is kaptak Vokláék: Razumnyak szép csel után talált be (2-7), majd egy jó passzt követően Berdnyikov is gólt lőtt (2-8), végül Farkas Márton zárta a gólok sorát (2-9). Teljesen elvesztették a kontrollt a hazaiak, kettős emberhátrányba kerültek és ez sem maradt kihasználatlanul: az egyik kiállított ugyan visszajöhetett, de a szimpla fórt Mattyasovszky gólra váltotta (2-10). Itt még nem volt vége a fehérváriak szenvedéseinek, az 57. percben Esteves (2-11) és Csiki is betalált (2-12). A végén Németh Zalán lőtt még egy becsületgólt (3-12). A DVTK továbbra is remek formában van, zsinórban ötödik győzelmével még a top4-be is odaérhet, ami a rájátszás első körében pályaelőnyt jelentene a miskolciaknak. A FEHA 40 percig jól tartotta magát, majd teljesen szétesett és a szezon legrosszabb harmadát produkálta.

fhamis_vosvrda

fotó: Soós Attila/FEHA19

A játékosok csak testben voltak itt

A FEHA19–DVTK találkozó vezetőedzői meglátásai.

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: “A játékosok csak testben voltak itt, de amúgy nem voltunk itt a rendezvényen. A játékosok ugyan korcsolyázgattak a jégen, de egyébként nem voltunk jelen. Hiányos a keretünk, három sorral játszottunk, de ez nem mentség a hozzáállásra. A harmadik harmad pláne elfogadhatatlan volt. Most minden értékünkkel szemben mentünk, egyáltalán nem azt az arcunkat mutattuk, amelyet elvárunk.”

Steve Kasper, vezetőedző, DVTK Jegesmedvék: “A szezon ezen szakaszában minden pont fontos és jól jön. A közelmúltban nehéz időszakon mentünk keresztül, de aztán a hiányzóink visszatértek, és a csapatjátékunk is feljavult. Most jó teljesítményt nyújtottunk, de nem szabad túlértékelni. Minden meccs egy esély, hogy jobbá váljunk, remélhetőleg most is tettünk egy lépést ebbe az irányba.”

Erste Liga, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 2024. feb. 20., kedd.
Melnyicsuk: 74,5% (Márkus)
Vosvrda: 91,7% (Gratzl)