Vén Bendegúz győztes gólt lőtt a Växjö ellen

Tóth Tamást meghívták az NAHL Top Prospects tornára, Horváth Bence két gólpasszt adott a finn juniorbajnokság alsóházában. Heti utánpótláskörkép.

Finnország, U20 SM-sarja

A finn junior felsőházban a JYP hazai pályán kapott ki 1-0-ra a TPS-től, majd másnap Varga Balázs a harmadik harmad elején hiába egyenlített a KalPa otthonában, csapata 4-3-as vereséget szenvedett. A JYP hatodik helyre csúszott vissza a felsőházban. Az alsóházban a Jukurit otthon győzte le 2-0-ra a TuTo-t, majd egy rémálomszerű 0-5-ös első harmad után 7-6-ra kikapott a Pelicans vendégeként. A Jukurit felzárkózásából a 13 játékpercet kapó Horváth Bence két gólpasszal vette ki a részét. A SaiPa 4-1-re maradt alul a Pelicans vendégeként, majd a TuTo ellen sem tudták otthon tartani a pontokat Farkas Olivérék, a vége 4-2-es vereség lett. A magyar hátvéd előbb 19 majd 15 percet játszott. A Jukurit két fordulót követően a negyedik, a SaiPa a kilencedik helyen áll.

Finnország, U18 SM-sarja

Az ifjúsági felsőházban a K-Vantaa Lencsés Dáviddal az első bekkpárban kapott ki 4-1-re a Kärpät vendégeként, majd 2-1-re nyerni tudott a KalPa pályáján. Lencsés nem szerzett pontot, a K-Vantaa kilencedik a 12 csapatos mezőnyben. Az alsóházban a TuTo előbb 4-0-ra, majd 5-3-ra győzte le a harmadik helyen álló, lett HS Rigát: Schwartz Gergő mindkettő, Zimányi Dániel a második meccsen játszott, Pásztor Viktor ezúttal nem kapott lehetőséget. A TuTo hatodik az alsóházban.

Svédország, J20 Nationell

A Leksand ötpontos hétvégét tudhat maga mögött a svéd junior felsőházban. Horváth Donát együttese hazai pályán 5-1-re verte a Röglét, majd másnap hosszabbítást követően a Växjö ellen is nyerni tudtak, 4-3 lett a végeredmény. A magyar bekk nem szerzett pontot. Az alsóházban pont nélkül abszolválta az előző hetet a Mora: Nemes Mártonék otthon kaptak ki az Almtunától (1-4) és a AIK-tól (0-3) is. A Mora kilenc mérkőzést követően visszacsúszott a 11 csapatos mezőny kilencedik helyére.

Svédország, J18 Nationell

Az ifjúsági első osztály déli csoportjában a nyolcadik Södertälje 6-2-vel alulmaradt a HV71-gyel szemben, majd 3-2-re győzni tudott a harmadik Växjö vendégeként. Utóbbi mérkőzésen Vén Bendegúz az 58.percben emberelőnyből győztes gólt ütött, a 2007-es születésű hátvédnek ez volt a második találata a szezonban.

Németország, DNL U20

A német juniorbajnokság felsőházában magyar érdekeltségű mérkőzéseket rendeztek. A Csala Patrikkal a kapuban felálló Köln kétszer győzte le a Szongoth Dömét a védelemben tudó Ingolstadtot. A Junghaie előbb 5-1-gyel, majd 5-3-mal tartotta otthon a pontokat, Csala 96,2%, illetve 82,4%-os teljesítményt tett ki a jégre, az első bekkpárban szereplő Szongoth a második összecsapáson gólpasszos volt. A Landshut Kassay-Kézi Kendével a keretben kapott ki Berlinben előbb 5-4-re, majd 5-3-ra. A Köln vezeti a felsőházat, míg a 4 fordulóval a középszakasz vége előtt ugyanannyi pontot gyűjtő Landshut és Ingolstadt a negyedik-ötödik helyen áll.

Egyesült Államok, NAHL

A Bismarck Bobcats két ízben is legyőzte a North Iowa Bulls-t, Tóth Tamásék előbb 4-1-gyel, majd 2-0-lal bizonyultak jobbnak ellenfelüknél. A 20 éves támadó az első mérkőzésen csapata harmadik gólját szerezte, ami már a kilencedik volt a Bismarcknál. Tóth négy csapattársával egyetemben a hét elején ott lehetett az NAHL idei Top Prospects rendezvényén, a Central-divízió színeiben két mérkőzésen egy gólpasszt jegyzett. A Central-divízió válogatottja egyik mérkőzésen sem kapott gólt, a déli csoportot 1-0-ra, a keletit 4-0-ra verte.

Egyesült Államok, USPHL Premier

Kaibás Kornél (Carolina Jr. Hurricanes) két mérkőzésen egy gólpasszt osztott ki, miközben csapata két vereséget szenvedett. Hegedüs Levente (Vernal Oilers) hiába védett kétszer is 90% felett, csapata előbb 4-0-ra kikapott, mielőtt 6-2-re visszavágott volna a Bakersfieldnek. Csémi Dávid (Wisconsin Rapids Riverkings) 1-1 gólpasszt adott, együttese két találkozón négy pontot szerzett. Birta Levente (Rockets HC) gólt lőtt a PAL Junior Islanders ellen 5-3-ra megnyert találkozón.

Csehország, Extraliga U20

A cseh junior felsőházban szereplő Horváth Alex kisebb betegség után tért vissza a jégre. Együttese, a Trinec előbb 12-0-s zakót szabott ki a Jíhlavára, majd hosszabbítást követően 4-3-ra alulmaradt a Kometa Brno otthonában. A Trinec a felsőház második helyén áll.

Norvégia, U20

A Lillehammer 5-3-ra nyert a Manglerudot fogadva, majd egy nappal később fordított pályaválasztás mellett is 3-0-ra győzött. Antal Barnabás játszott, pontot nem szerzett.