Véget ért az osztrák U20-as középszakasz

Az ifjúsági bajnokságban a Vasas kétszer is legyőzte a második helyre visszacsúszó Klagenfurtot. Heti utánpótlás-körkép.

Ausztria, U20

Lezárult az osztrák juniorbajnokság középszakasza. A felsőház utolsó játékhetén a FEHA19 az Erste Ligából jól ismert Balasits Barnabás duplájával, valamint a lett Strazdins góljával 3-2-re verte az Oberösterreicht, Pallag-Bozsák Róbert mindhárom fehérvári gólnál asszisztos volt. Egy nappal később nem sikerült a bravúr Tokaji Viktor csapatának, a FEHA19 végig az eredmény után loholva 5-2-re kikapott a Salzburgtól.

Az Újpesti Jégkorong Akadémia két szoros vereséggel zárta a középszakaszt. A lilák hiába egyenlítettek a hajrában a 2+1 pontig jutó Cseh István révén, a Nordic Hockey Academy a 60. percben 5-4-re megnyerte a IV. kerületi mérkőzést. Az újpestiek vasárnap szintén 5-4-gyel hajtottak fejet a Villach előtt, pedig bő tíz perc után Csicsmann Balázs és Szilassy Levente révén még ők mentek 2-0-ra.

A Budapest Jégkorong Akadémia szombaton hazai pályán 5-3-ra verte a Villachot: Rácz Levente és Ravasz Csanád 1+1-gyel zárt, a győztes gólt Weidemann Márk ütötte. Egy nappal később gól nélküli első harmadot követően kapott ki 4-3-ra a BJA a Nordic Hockey ellenében: az újbudai együttesben Zsitva Gergely 1+1 pontot ért el. A nyolccsapatos felsőház élén a Salzburg zárt, megelőzve a második Villachot és a harmadik FEHA19-et. A BJA a negyedik, az ÚJA a hatodik pozíciót kaparintotta meg, a felsőházi pontlista élén a villachi Tschurnig végzett (19 meccs 36 pont), a legeredményesebb magyar a 18 találkozón 25 pontot gyűjtő Lobenwein Bálint lett.

Az alsóház utolsó játékhetén a DEAC otthon 7-4-re verte a Vasast, majd büntetőlövéseket követően 5-4-re kikapott Stájerországban. A középszakaszt egy igazi gólzáporos győzelemmel fejezték be a debreceniek, az öt pontig jutó Méhes Gábor vezetésével 11-2-re nyertek Innsbruckban. A DVTK is jó szájízzel abszolválhatta az alsóházi szakaszt, a Jegesmedvék Innsbruckban 8-1-re, a Steiermarkt ellen 5-2-re nyertek, miközben a Vasas 5-0-ra kikapott a Bécset fogadva. A hét csapatos alsóházat a Vienna Capitals vitte el, a DVTK a negyedik, a DEAC az ötödik, míg a Vasas a hatodik lett.

U21

A magyar bajnokság B csoportjában a Dunaújváros a felnőtt csapathoz felhívott játékosok hiányában mindössze 11 mezőnyjátékossal (köztük csak 5 magyarral) fogadta az FTC-t, és győzte az ukrán Atamancsuk 4 pontjával 6-2-re. A B csoportból a rájátszásba az első két együttes jut be, ami két fordulóval a vége előtt már biztosan a Dunaújváros és a Győr lesz.

Ausztria, U18

A két fővárosi jégkorong akadémia, a BJA és az ÚJA testvériesen megosztozott a hétvégi pontokon. Az első mérkőzést a Budapest Jégkorong Akadémia az 1+2 pontos Lobenwein Bálint főszereplésével nyerte 3-2-re, míg másnap az Újpesti Jégkorong Akadémia ugyanezen végeredménnyel visszavágott: a lilák legeredményesebb játékosa az 1+1 pontig jutó Rapos Gergely volt. A Vasas kétszer győzte le a második helyen álló Klagenfurtot, a káposztásmegyeri alakulat Karó Levente 2+1 pontjával előbb 5-1-es sikert aratott az osztrákok felett, majd másnap Haranghy Bálint győztes találatával 3-2-re diadalmaskodtak. A FEHA19 5-2-re nyert a sereghajtó Rudi Hiti otthonában, majd másnap meglepetésre 3-2-re kikapott, a szlovén együttesnek 30 fordulót követően ez volt az első (!) rendes játékidős győzelme. Két fordulóval a vége előtt az ÚJA a harmadik, a Vasas a negyedik, a BJA az ötödik, az ezúttal szabadnapos DVTK a hatodik, míg a FEHA19 a hetedik.

U18

A B1 csoportban a Dunaújváros a HKB otthonában és a Kárpáti Farkasok jégcsarnokában is győzni tudott, a Győr szintén a HKB-t verte, míg a szerb válogatott az FTC pályájáról vitte el a pontokat. A csoportot a veretlen Dunaújváros vezeti a Győr és a Kárpáti Farkasok előtt. A B2-ben a Sportországi Cápák legyőzték a Szigeti Bikákat és az Óbudát is, míg az említett OHA a Szombathelyi Pingvineket múlta felül. A B2 csoportot az Egerszegi Titánok vezetik.

U16

A serdülők legmagasabban rangsorolt középszakaszában, az M1 csoportban a BJA U16 3-1-re verte a FEHA19-et. A B2-ben az UTE 3-2-re gyűrte le az FTC-t, míg a Dunaújváros 5-2-re a DVTK-t. Az M3-ban a HKB a DEAC és KASI is aratott 1-1 sikert, az M4-ben az Óbuda A és a Szigeti Bikák örülhettek, míg az M5-ben több mérkőzést is rendeztek, három kör után már csak a Hatvan és a Sportország hibátlan.