Tóth Tamás győztes gólt ütött a hosszabbításban

Varga Balázs a finn junior alapszakasz pontlistáján második helyen végzett, Farkas Olivér gólpasszos volt. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Finnország, U20 SM-sarja

Varga Balázs második Liiga-mérkőzését megelőzően két gólt lőtt a JYP junior csapatában. A Kärpät otthonában 5-1-re elbukott találkozón együttese egyetlen találatát jegyezte, míg a RoKi otthonában a 43. percben döntetlen állásnál a győztes gólt ütötte, amellyel a JYP 3-2-re behúzta az összecsapást. Varga 37 mérkőzésen 26+33 ponttal abszolválta az alapszakaszt, a 61 pontos csapattársa, Huovila Santeri mögött két egységgel lemaradva a pontlista második helyén végzett.

A Jukurit Horváth Bencével a soraiban 4-2-re kikapott a vendégségbe érkező Ässät együttesétől, majd a Jokerit otthonában is 3-2-re alulmaradt. A mindkét alkalommal negyedórát kapó Horváth nem szerzett pontot, 23 alapszakasz fellépésén kereken pont/meccset átlagolt. A SaiPa hazai pályán szenvedett 4-3-as vereséget a KalPától, majd a KooKoo otthonában is 5-3-ra kikapott. A mindkétszer szűk 20 percet játszó Farkas Olivér a második találkozón gólpasszt jegyzett, ez volt idei hetedik pontja. Az alapszakasz negyedik helyen záró JYP a 10 csapatos felsőházban, míg a tizenegyedik SaiPa és tizenharmadik Jukurit a tíz csapatos alsóházban folytatja, a 19-20. helyezett csapatok lekerültek a Mestisbe. A szezon első felében a másodosztályban játszó, három magyar játékost is foglalkoztató TuTo a Mestis második helyén végzett, így feljutott az SM-sarja alsóházába.

Finnország, U18 SM-sarja

Fehér Kolos idei második mérkőzését játszotta a TPS elsőosztályú csapatánál, a főleg a Mestisben pallérozódó csatár a HPK otthonában 5-1-re megnyert találkozón kapott szerepet. A TuTo Pásztor Viktorral a kapuban kapott ki 5-4-re a K-Espoo vendégeként, a magyar kapus 84,9%-kal dolgozott a vasak között, Zimányi Dániel és Schwartz Gergő játszott, pontot nem szerzett. A TuTo a 12 csapatos alsóház nyolcadik helyén áll.

Egyesült Államok, NAHL

Tóth Tamás győztes gólt lőtt az NAHL-ben. A miskolci nevelésű támadó csapata, a Bismarck Bobcats a St. Cloud Norseman vendége volt, az 1-1-es rendes játékidő nem hozott döntést, a hosszabbítás 63. percében Tóth góljával 2-1-re nyert a Central divízió második helyén álló Bismarck.

Egyesült Államok, NCDC

A Pueblo Bulls otthon hosszabbításban 4-3-ra verte az Ogden Mustangst, Hiezl Balázs játszott, pontot nem szerzett.

Svédország, J20 Nationell

A svéd elsőosztály felsőházában a Leksand két hazai győzelmet aratott: Horváth Donáték a Färjestadot 4-1-re, a Djugardent 3-0-ra verték, a magyar hátvéd nem szerzett pontot. Az alsóházban a Mora hazai környezetben 4-2-re alulmaradt a Södertälje ellen, Nemes Márton gólpasszával hiába vezettek már kettővel is, az ellenfél fordítani tudott.

Svédország, J18 Nationell

Az ifjúsági elsőosztály déli csoportjában a Södertälje Vén Bendegúzzal az első bekkpárban kapott ki 2-0-ra az AIK vendégeként.

Németország, DNL U20

Csala Patrikkal a kapuban kapott ki a Köln 3-1-re a Düsseldorf vendéglátása során, a 85,7%-kal védő utánpótlás válogatott kapusnak ez volt idei első veresége. A Landshut Kassay-Kézi Kendével a védelemben nyert két mérkőzést a Krefeld pályáján, előbb rendes játékidőben 5-3-ra, majd büntetőkkel 4-3-ra diadalmaskodtak. Az Ingolstadt Schwenningenben kapott ki 6-3-ra, majd másnap visszavágott és 5-4-es győzelmet aratott. A harmadik soros Szongoth Döme nem szerzett pontot.

Norvégia, U20

A Lillehammer hazai pályán 4-2-re verte a Valerengát, Antal Barnabás nem szerzett pontot.

Egyesült Államok, UPSHL Premier

Kaibás Kornél (Carolina Jr Hurricanes) 1+2 pontot szerzett a Hampton Roads Whalers ellen hosszabbításban 4-3-ra megnyert mérkőzésen. Hegedüs Levente (Vernal Oilers) előbb 97%-os teljesítménnyel vezette győzelemre csapatát a Casper Roughnecks (5-2) ellen, majd másnap 93,3%-on állt meg a hosszabbításban 4-3-ra elbukott találkozón. Csémi Dávid (Wisconsin Rapids Riverkings) két gólpasszt osztott ki a Minnesota Mullets ellen 4-3-ra elveszített mérkőzésen, majd a Hudson Havoc ellen 3-2-re megnyert összecsapáson gólt ütött. Birta Levente (Rockets HC) a Jersey Hitman (7-1) és a Brooklyn Aviators (10-1) legyőzéséből is 1+1 ponttal vette ki a részét.