FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 6-1

Az FTC-Telekom 6-1-re kiütötte a Dunaújvárosi Acélbikákat, így Fodor Szabolcs alakulata 2022 után ismét bronzérmet szerzett a Magyar Kupa négyes döntőjében.

A Magyar Kupa bronzmérkőzésére Eronen mester az első sorba a Bloomberg, Maarnela bekkpár mellé ezúttal a Szalma-Dostálek-Lorraine csatártriónak szavazott bizalmat; a negyedik ötösben továbbá helyet kapott az a Marosi Máté, aki egy nappal korábban még Andersen ligás kötelezettségeinek tett eleget Szegeden. Pinczés Olivér nem húzott szerelést. Fodor Szabolcs Marvát nevezte ki Roth védőpárjaként, ami azt jelentette, Hrabal eggyel hátrébb csúszott a második védőpárba Boros mellé. Nagy és Kovács kezdtek a vasak között.

Rögtön a találkozó legelején Szalma kapott kisbüntetést, az Acélbikák gond nélkül kivédekezték első emberhátrányukat. 5 perccel később a DAB veszélyeztethetett emberfórban, remekül forgatott az Újváros speciális egysége, az egyik figura Ödmanra jött ki, a svéd légiós viszont elpuskázta ziccerét. Túl a harmad derekán Savolainen került tiszta lövőhelyzetbe, a dunaújvárosiak 21-ese azonban mellédurrantott középtávolról. A 14. percben vezetést szerzett a Ferencváros: Turbuczék egysége hosszas pillanatokra beszorította a dunaújvárosi védelmet, a pakk egyszercsak Némethez került, a zöld-fehérek rutinos támadója egy szemkápráztató lefordulással becsapta őrzőjét, s egyéni akciója végén a rövidbe zúdított (0-1). A harmadzáró pillanatokra felpörögtek az események. A Fradi először Turcotte vezérletével alakított ki néhány veszélyes szituációt Kovács ketrece előtt, a túloldalon pedig Sillanpaa-ék riogattak. A nagy rohanásból végül Fodor Szabolcs legénysége jött ki jobban, 4 másodperccel a dudaszó előtt Nagy Gergő kiválóan készítette le a pakkot a hátulról lendületből érkező Rothnak, a cseh nehéztüzér pedig megnézte a felsőt, majd irgalmatlanul kilőtte azt (0-2).

Brady-helyzettel indult a középső etap, a ferencvárosi pontgyáros lövésénél Kovács remekül zárta a rövid felsőt. Néhány pillanattal később a Fejér megyeiek támadhattak 2 az 1 elleni szituációban, Sillanpää került ordító helyzetbe, a finn azonban nem tudta megfelelően átvenni a pakkot, így odalett a nagy helyzet. A 30. minutumban berámolta harmadik találatát is a Ferencváros: LaPorte és Boros gyönyörű váltását követően a Fradi magyar hátvédje a jobb oldalról, némileg éles szögből a ketrecbe bombázott (0-3). Alig több, mint egy percre rá a szépítésért támadhatott Eronen csapata, hiába játszották meg életveszélyesen Sillanpääék az emberelőnyös szituációkat már másodjára a mérkőzés folyamán, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Egyenlő létszám mellett is lendületben maradtak a piros-feketék, Varga nézhetett farkasszemet Naggyal, a két magyar jégkorongozó 1 az 1 elleni csörtéjét a ferencvárosi hálóőr nyerte.

Két FTC-találattal kezdődött a záró felvonás: a 41. minutumban emberfórban támadhatott a Fradi, Nagy Gergő kapott korongot a bal oldali bedobókör magasságában, a Ferencváros csapatkapitánya pedig elemi erővel a levegőbe repítette Kovács kulacsát (0-4). Teljesen megzavarodott a DAB védelme, 39 másodperccel később Kulmala passzát Crespi vágta a hosszúba (0-5). Nem adták fel az újvárosiak, a 49. percben Marosi végezte el a piszkos munkát a támadóharmadban, a minap még az Andersen Ligában tevékenykedő fiatal csatár korongszerzését követően Szabó Csabához került a pakk, akinek centerezését Léránt káprázatos mozdulattal a rövid felsőbe ragasztotta (1-5). Nem örülhettek sokáig az Acélbikák, Vargáék veszítettek pakkot saját kapujuk közelében, a játékszert a zöld-fehérek bent tudták tartani ellenfelük harmadában, Crespi végül remekül vette észre, hogy Kestilä üresen ólálkodik a jobb oldali vasnál, a finn légiós pedig nem hibázott üres kapura (1-6). A hátralévő időben újabb találat már nem született, így a Ferencváros nyerte a csalódott csapatok bronzcsörtéjét.