Hydro Fehérvár AV19–Dunaújvárosi Acélbikák 6-1

A BAUER Magyar Kupa négyes döntőjének szombati első elődöntőjében az ICEHL második helyén álló Fehérvár takarékon játszva is tükörsimán verte az Erste Liga utolsó előttijét.

Fehérvári részről Bartalis, Leclerc és Vértes hiányzott, a dunaújvárosiaknál nem lehetett ott a szombat reggel eltiltott Zaharevics. Így is mindkét csapat négy teljes sorral állt ki, két magyar kapussal, a fehérvári ketrec előtt Horváth Dominik, az újvárosiaknál Tóth Balázs kezdett, Atkinson centert játszott. 707 nézőt írt a jegyzőkönyv Káposztásmegyeren.

Mérsékelt meglepetésre a Volán ragadta magához a kezdeményezést, a keretminőségek közti különbség a 4. perc végén mutatkozott meg először gól formájában: Terbócs ugratta ki a kéknél a védők között kilépő Leavenst, aki magabiztos köténygóllal fejezte be ziccerét (1-0). Tóth-védések következtek, Campbell és Vokla is távolról ágyúzott, mielőtt a 13. minutumban megduplázta előnyét a Fehérvár. A bal oldalról indult a figura a támadóharmadban, McGauley kapta a korongot középen, még tovább tette a mögötte megérkező Nilssonnak, a svéd-magyar bekk megnézte magának a szöget, Terbócs emelte a lábát a kapus előtt, Tóth semmit sem láthatott (2-0). Eztán viszont váratlan zavar keletkezett a fehérvári Erőben, előbb Fournier ütközte le saját kapusát, Horváth-sisakigazítás következett, egy következő cserében pedig Ambrus és Nilsson korcsolyázott egymásnak, az üresen maradó Sillanpää távolról nagy gólt vert (2-1). A nyilvánvaló Volán-fölény ellenére minimális vezetéssel fordultak a szünetre Háriék.

A középső harmad elejét megnyomták a székesfehérváriak, beszorították a DAB-ot, és gyorsan el is döntötték a mérkőzést. McGauley helyzeténél még védeni tudott Tóth kapus, aztán Terbócs bombáját is látványosan kifejelte, de a 23-24. minutumban egy perc alatt lezárta a lényegi kérdéseket a Volán. Fournier messzi laposa a belső vasról vágódott ki (3-1), majd egy McGauley, Terbócs kényszerítő végén utóbbi varrta fel (4-1). A meccs feléhez közeledve megérkezett a meccs első kiállítása, Magosi kisbüntetése után a hátrányos játékot is gyakorolhatta a Fehérvár, a játékrész első érdemi Horváth-védését ekkor kellett feljegyezni, a 28. percben. A kiegészülés után megint a lubickoló Terbócs-féle sor vezetett egy villámgyors kontrát, a válogatott támadó elszaladt a palánk mellett, hosszú keresztjét Leavens Ladányi-szögből vágta fel a hosszúba, Tóth Balázst Kovács Dávid váltotta az újvárosi kapuban (5-1). Egy-egy emberelőny következett ide is, oda is, a Volán-fórban Kuralt törte el a korongot ígéretes helyzetben, az újvárosi létszámfölény pedig hamar odalett túl sok ember miatt. A Volán végül második és harmadik előnyével sem tudott élni: Hári nagyon szeretett volna már gólt lőni, nem volt szerencséje, a vasról Kovácsra, onnan kifelé pattant a pakk.

A záró húsz perc is kihagyott fehérvári fórral indult, Hári ezúttal is vasig jutott, Kovács jókor rúgta el a kaput. Nem hozott újabb találatot a következő, majd az azt követő fór sem (mindkétszer Lorraine volt a büntetett), Kovács nagyokat védett, de egyenlő létszámban is elképesztő fölényben játszott a Volán, gyakorlatilag koronghoz is alig ért a DAB. 6:43-mal a vége előtt volt azért egy szép Koskinen-kiugrás is, lágy fonáklöbbölését hárította Horváth. A végeredményt az 58. percben állította be a Kiss Roland bombájába beleérő Mihály Ákos.

A BAUER Magyar Kupa négyes döntőjének szombati első elődöntőjében az ICEHL második helyén álló Fehérvár takarékon játszva is tükörsimán verte az Erste Liga utolsó előttijét, s készülhet a vasárnap esti fináléra, az Acélbikák pedig egy bronzzal próbálhatnak meg kozmetikázni 50. születésnapi szezonjukon.