BJAHC–FTC-Telekom 3-1

A címvédő két emberelőnyös góllal hátrányból fordítva nyerte meg a második MK-elődöntőt, Szabó Bence nem mindennapi gólt ütött.

A második elődöntőben a tavalyi magyar bajnoki finálé ismételődött meg, a legerősebb összeállításában, hazai pályán jégre lépő BJAHC a Kärmeniemit és Tóth Gergőt nélkülöző, ám Galajda Zsombort másfél hónapot követően újból soraiba tudó FTC-vel csapott össze. A kapuban Farkas Roland és Arany Gergely kezdett.

Fradi-helyzettel indult a találkozó, majd Dame-Malka lövésénél védett Arany. Fokozatosan átvette a játék irányítását a Ferencváros, a 8. percben pedig meg is érkezett a gól: egy villámgyors keresztpasszt követően Hrabal tüzelt a kékről, Kestilä tökéletes hand-eye-koordinációval beleszúrt, Farkas esélytelen volt, 0-1. A 11. percben emberelőnybe kerültek a zöldek, ám felállni sem igen tudtak. A kiegészülést követően egyre jobban összeállt a BJAHC játéka, már Nagy Krisztián is gólt szerezhetett volna a 16. percben, majd gyorsan egymás után Hrabal és Marva is kiszállt a játékból. A másfél percnyi kettős előnyt maximálisan kihasználták a Rozsomákok: előbb Nagy Krisztián közeli lövése sült be, de a lecsorgó korongot a kapu előtt álló Galoha elé passzolta, aki nem hibázott, 1-1. Majd a szimpla fórt is beverték Kangyal Balázs legényei, Mozer kényszerítőzött Galohával, a jó ütemben visszakapott korongot közelről bevágta az orosz támadó, 2-1. A játékrész végén Nagy Krisztián kapott kisbüntetést, majd a dudaszókor Laporte és Dame-Malka akadt össze.

Az áthúzódó kiállítást kivédekezte a BJAHC, majd a 25. percben ismét hatalmas lehetőség adódott előttük, Laporte szabálytalankodását követően Roth is “kiharcolt” egy kisbüntetést magának, ám a kettős emberelőnyből ezúttal nem találtak be a káposztásmegyeriek. A kiállítás leteltét követően gyors oda-vissza hoki alakult ki, mindkét oldalon néma maradt a bírói síp egy-egy kétes szituációt követően. Egy Fradi akciónál Kulmala ütött oda Farkasnak, ami után megtalálta egymást a két csapat. A 40. percben csodálatos góllal növelte előnyét a BJAHC, Szabó Bence kapott korongot a támadó alapvonalnál, visszafordult, lerázta magáról Borost, majd kiszorított helyzetből magyar jégpályákon ritkán látható mozdulattal Arany sisakja mellett beemelte a korongot a hálóba, 3-1. A második harmad újfent BJAHC-kiállítással zárult.

Ismételten kivédekezte az áthúzódó hátrányt a BJAHC, a 43. percben Roth léphetett ki szolóban, Farkas fogta a lepkéssel a próbálkozást, majd Laporte akciója következett, Farkas mamuttal hárított. A 47. percben Laporte verte ki ellenfele kezéből az ütőjét, a kisbüntetés befújását nehezen fogadta a légióstámadó. A fór kimaradt, a másik oldalon Németh Attila kígyózott át a védelmen, Farkas útját állta. Az 53. percben Ritter ziccerben eldönthette volna az elődöntőt, Arany életben tartotta a ferencvárosi reményeket. Az 56. percben Molnár Bálint ülhetett ki akasztásért, hiába adogattak a támadóharmadban a zöldek, nem tudtak betalálni. Már csak 15 másodperc volt Molnár kiállításából, amikor Galoha is csatlakozott mellé a büntetőpadon, majd Arany lekorcsolyázott, hat a háromban támadhatott a Fradi. Roth kétszer is tüzelhetett távolról, Farkas fogta a próbálkozásokat. Az utolsó percben Nemec vesztette el a fejét, háturól taszajtott egy nagyot bottal Dame-Malkán, a játékvezetők véglegessel leküldték a jégről. A hátralévő időben több lényeges dolog nem történt, a BJAHC hátrányból fordítva 3-1-re megnyerte az elődöntőt, így vasárnap este tavaly után ismét a Fehérvárral mérkőzhet meg a BAUER Magyar Kupa fináléjában, míg az FTC a Dunaújvárossal csap össze a bronzéremért.