Az Óbudai HA pontot szerzett a Fradi ellen

A pályaelőnyt érő negyedik helyért hajtó zöld-fehérek csak büntetőkkel tudták legyűrni az óbudaiakat.

Pénteken egy, szombaton két meccset rendeztek az Andersen Ligában. Előbbi napon a DAB-ASP 4-1-re győzött a korábbi dunaújvárosi jégkorongozókat felvonultató Worm Angels ellen, Azari Zsolt két gólt lőtt a vendégeknél, Michal Valenta 37 védéssel járult hozzá csapata sikeréhez. Szombaton a playoffbeli pályaelőnyért hajtó FTC-Telekom a rájátszás eléréséért küzdő Óbudai Hockey Academy látta vendégül: a mérkőzés rendes játékideje 1-1 gólt hozott, a hosszabbítás egyet sem, büntetőkre került sor, amiből a zöld-fehérek jöttek ki jobban, így 2-1-re nyertek. A Fradinál Herceg Márton 35, az óbudaiaknál Farkas Gergely 42 védést mutatott be. A Goodwill Pharma Szeged már 78 másodperc után 2-0-ra vezetett, végül 11-3-ra diadalmaskodott a Sportországi Cápák ellen. A Tisza-parti együttesnél Danyiil Ljutov 3+2 ponttal emelkedett ki.

A tabellát a 37 pontos Lehel HC vezeti, a hozzá képest egy meccsel kevesebbet letudó UNI Győr ETO HC 35 egységgel bír, mögöttük a MAC Ikonok állnak 30 ponttal, a negyedik helyezett DAB-ASP 27 pontos.