Gyergyói HK–BJAHC 1-3

Az első számú kapusa nélkül felálló címvédő vereséget szenvedett a sikerével a tabella első helyére ugró budapestiektől.

A kapukban Mag Örs és Farkas Roland kezdtek. Erősen indított a BJAHC, a 4. percben megszerezték a vezetést: Ivan Vorobjov lőtt távolról kapura, a korong pedig érdekes utat megtéve, hazai ütőn is megpattanva Mag hálójában kötött ki (0-1). Később Karppinen szerzett a gyergyói harmadban korongot, ám ziccerét védte Mag Örs. A 7. percben Orban tört egyedül kapura, lövését hárította Farkas, de Mozert kiküldték két percre – jól zárt hátrányban a vendég védelem, nem esett gól. Szép támadás végén Nagy nem volt elég pontos. A másik oldalon a 15. percben Sylvestre zseniális cselei és passza után Vincze nem tudott lőni kapuval szemben. A harmad utolsó percében Karppinen ült ki akasztásért, átvitte a második szakaszra a kiállítást az erdélyi gárda.

A 25. percben Schlekmann Márk gondolt egyet, végig vitte az egész hazai védelmen a korongot és higgadtan verte Magot – csodás találat volt (0-2). Császár kiállítása nyomán először kerültek emberelőnybe a vendégek, de Galoha lövését Mag akasztotta meg. Később Sylvestre, majd Kozma óriási lövése is elkerülte a kaput. A 33. percben egy gyergyói védelmi hibát követően Mozer találta meg Rittert, aki mellé tüzelt. A 37. percbe lépve Mozer lökete a kapuvason csattant. A második harmadot is 1-0-ra nyerte a BJAHC és magabiztos vezetéssel fordulhattak a záró játékrészre.

A 45. percben Tranca ügyes cselsorozatát Tyeszlenko csak szabálytalanul tudta megállítani, amiért kiállítás lett a jutalma. Az előnyt gyorsan kihasználva zárkózott a Gyergyói HK: Dalhuisen kék vonalról eleresztett lövésébe Sárpátki Tamás kapott bele szemfülesen (1-2). Később Sylvestre hozta kettő az egyben helyzetbe Dalhuisent, de a holland védő elhagyta a pakkot. Culigin kiállításával nagy lehetőséget kaptak a hazaiak az egyenlítésre – nem esett találat. Beszorult a budapesti gárda, nehéz utolsó percek vártak Kangyal Balázsékra. Az 55. percben Kozma-Sylvestre-Bodó akció végén Farkas védett bravúrral. Két és fél perccel a vége előtt kikérte idejét Szilassy Zoltán, az 58. percben viszont megadta a kegyelemdöfést a BJAHC: Schlekmann maradt a hazai harmadban Orbannal és egy csel után ügyesen pókhálózta ki a felső sarkot (1-3). Egy perccel a vége előtt Mag lekorcsolyázott a jégről, az eredmény már nem változott, 3-1-re nyert Gyergyóban a BJAHC. Schlekmann Márkék a Sportklub otthonában zárják erdélyi túrájukat, az Erste Liga címvédőjéhez pedig a FEHA19 látogat.

gyebja_szabobence_mag

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

A távoli gurulós gól megfogta a brigádot

A GYHK–BJAHC meccs vezetőedzői nyilatkozatai.

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: “Egy góllal ritkán lehet mérkőzést nyerni, viszont megvolt bőven a lehetőségünk, hogy még lőjünk. Többször kellett volna a felső területekről tüzelni, nagyon jól védte a kapu előterét az ellenfél, sokkal jobban be kellett volna tolakodnunk Farkas Roland elé. Lassú első harmad volt a részünkről, kicsit a távoli gurulós gól megfogta a brigádot, de utána a második és harmadik harmadban nem hokiztunk rosszul. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ezúttal is végig buzdítottak bennünket, nekünk pedig össze kell raknunk a támadójátékunk legvégét.”

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC: “Úgy gondolom, a védekezésünk feljavulása volt a kulcs, ha így védekeztünk volna Brassóban, akkor azt a mérkőzést is megnyertük volna. Igazi profi csapatként hoztuk le ezt a hatvan percet, nagyon büszke vagyok a srácokra, minden dicséretet megérdemelnek.”

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 2024. jan. 19., péntek.
Mag: 89,7% (Szakács)
Farkas: 97,1% (Kiss)