Corona Brasov–FEHA19 6-1

A brassóiak magabiztos győzelmet arattak a székesfehérvári fiatalokkal szemben.

Lendületesen kezdett a Brassó, erőfeszítéseik gyorsan célt értek. A 2. perc elején Schaber góljával megszerezték a vezetést (1-0). Továbbra is a Corona diktálta a ritmust, majd Zagidullin kiállítása megakasztotta támadásaikat. Jól zárt a retesz, nem tudtak egyenlíteni a látogatók, akik újabb fórt hagytak kihasználatlanul. A 11. percben büntettek a barcaságiak: korongot szereztek a kapu mögött, végül Williams vette be Márkus kapuját (2-0). Gyorsan jött a felelet: a 13. minutumban Bogesic távolijába Ambrus Csongor ért bele jól a kapu előtt (2-1). Továbbra is a támadóhoki dominált, szépen tették-vették a korongot a hazaiak, Márkus állta a sarat. A 17. percben már nem volt pardon, egy távoli kijött a kapusról, Blackwater terelte a pakkot a gólvonal mögé (3-1). Próbált zárkózni a FEHA és ez lett a veszte, a 19. percben gyors kontra végén Williams nem passzolt, hanem a lövést választotta, amivel becsapta Márkust (4-1).

A szünet után próbált változtatni és közelebb zárkózni a fehérvári alakulat, kísérleteiket Tőke kapus magabiztosan hárította. A 24. percben tovább nőtt a különbség: egy támadó harmadban elhozott buli után úgy tűnt, Márkus alatt pihen a korong, de a hazaiak odapiszkáltak és Cornet közelről a gólvonal mögé csúsztatott (5-1). A játékvezető nem láttak okot közbeavatkozni, szabályos volt a találat. Feljebb kapcsoltak a Fejér megyeiek, bár kialakítottak helyzeteket, Tőkénél tovább nem jutottak. A FEHA támadásai miatt több kontralehetőség jutott az erdélyieknek, többször is három az egyben törhettek kapura, betalálni nem tudtak. Az oda-vissza játék a hazaiaknak kedvezett, a 32. percben Zagidullin keresztpasszából Sills köténygóllal eldöntötte az összecsapást (6-1). A hátralevő időben, bár helyzetek adódtak mindkét oldalon, újabb gól nem esett.

Az első 40 perc után a záró harmad csak formalitásnak tűnt. A fehérváriak becsületére vált, hogy nem adták fel, küzdöttek a felzárkózásért. Erőfeszítéseik emberelőnyt kamatoztak, ebből nem tudták csökkenteni a különbséget. A folytatásban is a támadóhoki dominált, volt dolga bőven a kapusoknak. Mindkét együttes elfogadta a végeredményt, a helyzeteknél pedig a kapusok állták útját a korongnak. A hajrára még egy brassói emberelőny maradt, Márkus Levente nem engedett újabb gólt a házigazdának. A nyílt sisakos támadóhoki a rutinosabb Brassónak kedvezett, míg a fehérváriak továbbra is hadilábon állta a góllövéssel. Győzelmével a Corona Brasov fellépett a dobogó harmadik fokára, míg Anatoli Bogdanov együttese maradt a tabella utolsó helyén.

brafha_williams_racsinszkij

fotó: Corona Brasov

Megmutatták, hogyan játszik egy profi csapat

A Corona–FEHA19 találkozó edzői reflexiói.

Dave MacQueen, vezetőedző, Corona Brasov: “Tudjuk, hogy a FEHA egy fiatal, keményen küzdő csapat. Soha nem adják fel, elismerés jár ezért nekik. Mindenesetre mi szerettünk volna jól kezdeni, és nem adni nekik esélyt. Így is lett, az első 30 percben domináltunk. A második harminc percben kicsit változott a játék. Ha nagy előnyben vagy, egy kicsit hajlamos lehetsz kiengedni, akkor nem voltunk annyira élesek, vagy éppen túljátszottuk magunkat. Fontos három pont volt a mostani, szükségünk volt rá. Nagyon jó volt azt is látni, hogy úgy is itt voltak a szurkolóink, hogy ezúttal nem egy élcsapat, például a Fradi, a Csíkszereda vagy a Gyergyó volt az ellenfelünk.”

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: “Most egy csapat volt a pályán, mindent egybevetve tehát gratulálok a Brassónak. Hatékonyak voltak, amikor kellett, és azt is megmutatták, hogyan játszik egy profi csapat. A mi srácaink csalódottak, nem voltunk versenyképesek. Többet szerettünk volna kihozni, de ennyire tellett, sajnos.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 2024. jan. 19., péntek.
Tőke: 96,7% (Polc)
Márkus: 86,4% (Melnyicsuk)