Hiezl Balázs gólpasszal tért vissza az NCDC-be

Kassay-Kéziék kétszer verték a ligaelső Kölnt, Szongoth Döme gólt lőtt, Tóth Tamás asszisztot jegyzett az NAHL-ben. Heti utánpótlás légióskörkép.

Egyesült Államok, NAHL

A Bismarck Bobcats 5-1-re verte a North Iowa Bullst, a harmadik hazai gólnál Tóth Tamás gólpasszos volt. Másnap 3-0-ra nyert a Central-divízió második helyén álló Bismarck.

Egyesült Államok, NCDC

Hiezl Balázs másfél hónap után tért vissza az NCDC-be, két mérkőzést játszott a Pueblo Bulls-szal. A Provo Predators ellen 5-3-ra elbukott találkozón gólpasszos volt, másnap nem iratkozott fel a jegyzőkönyvbe, csapata 4-3-as vereséget szenvedett.

Finnország, U20 SM-sarja

Varga Balázs Liiga-, majd Mestis-bemutatkozását követően szombaton a JYP juniorcsapatánál szerepelt, pont nélkül maradt a K-Espoo otthonában elszenvedett 4-1-es vereség során. A Jukurit hazai pályán győzte le 4-0-ra a K-Espoo második együttesét, majd kapott ki 4-3-ra a Kärpättől: Horváth Bence előbb negyedórát, majd 20 percet játszott, pontot nem szerzett. A SaiPa hazai pályán 4-1-re legyőzte a Lukkót, Farkas Olivér szűk negyedórát volt jégen, két kisbüntetést gyűjtött. A JYP harmadik, a SaiPa 11., míg a Jukurit 12. a tabellán, az alapszakaszból még négy forduló van hátra.

Finnország, U18 SM-sarja

A finn ifjúsági első osztály alsóházában a TuTo hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a K-Espootól. Zimányi Dániel és Schwartz Gergő egyaránt játszott, pontot nem szereztek. A TuTo nyolcadik a 12 csapatos alsóházban.

Svédország, J20 Nationell

Pont nélkül maradt a hétvégén a Horváth Donátot soraiban tudó Leksand: a Skelleftea otthonában 4-3-ra, a Lulea vendégeként 5-2-re maradtak alul. Az alsóházban a Mora 7-2-re kikapott az Örebro pályáján, majd a Linköping ellen is 3-1-es vereséget szenvedett. Nemes Márton az első mérkőzésen gólpasszos volt.

Svédország, J18 Nationell

Az ifjúsági élvonal déli divíziójában a Södertälje 6-2-re kikapott a Rögle vendégeként, majd a Frölunda otthonában is 2-1-es vereséget szenvedett. Vén Bendegúz játszott, pontot nem szerzett.

Csehország, Extraliga U20

A Trinec Horváth Alexszel a soraiban büntetőkkel szenvedett 2-1-es vereséget a Liberec otthonában, majd másnap ugyanúgy rávezetésekkel 2-1-re győzni tudott a Mlada Boleslav pályáján. Horváth nem szerzett pontot, a Trinec negyedik a felsőházban.

Németország, DNL U20

A német junior felsőházban a Landshut kettős győzelmet aratott a Csala Patrikot sérülés miatt nélkülöző Köln ellen. Kassay-Kézi Kendéék előbb 4-3-ra, majd 2-1-re verték a listavezetőt, és feljöttek a negyedik helyre. Az Ingolstadt hazai pályán kapott ki 5-1-re a Berlintől, mielőtt egy nappal később revansot vett volna: 5-2-re diadalmaskodott, a jegyzőkönyv szerint Szongoth Döme gólt lőtt.

Egyesült Államok, USPHL Premier

Kaibás Kornél (Carolina Hurricanes) 1+2 ponttal járult hozzá csapata 6-3-as győzelméhez, másnap csapata 4-0-ra alulmaradt. Hegedüs Levente két győzelmet szállított a Vernal Oilersnek: a Seattle 5-4-es legyőzése során 91,5%-kal, a másnapi 5-1-es sikerből 97,8%-kal vette ki a részét. Gáspár Bencét (Steele County) 7 kapott gól után lecserélték a Hudson ellen. Csémi Dávid (Wisconsin Rapids) a Chicago Crush ellen hosszabbításban 3-2-re elbukott mérkőzésen nem szerzett pontot, az 5-2-es siker során 1+1 egységet jegyzett. Birta Levente (Rockets HC) 1+1 pontot ért el a Jersey Hitman ellen (9-4), a hétvége másik két mérkőzésén nem szerzett pontot.