Remek ausztriai túrákat zártak a magyar akadémiák

A FEHA19 hat, a BJA négy, az ÚJA három pontot hozott el nyugati kiruccanásáról. Heti utánpótlás-körkép.

Ausztria, U20

Az osztrák felsőházban a hét közben is rendeztek egy magyar érdekeltségű mérkőzést, a Budapest JA és az Újpesti JA a Tüskecsarnokban mérte össze erejét. A BJA hiába vezetett kétszer is két góllal, a lilák úgy fordították meg a mérkőzést 5-3-ra, hogy egyik játékosuk sem szerzett egy pontnál többet, miközben Erdei Krisztián 94%-kal védett.

Az Újpesti JA a hétvégén Villachba utazott, és bár a hazaiak vezettek 2-0-ra, majd 3-1-re is, az ÚJA a második harmadban 8 perc alatt öt gólt ütve eldöntötte az összecsapást. A 6-4-re megnyert mérkőzésen Simon Levente 2+1 ponttal emelkedett ki. Vasárnap a Nordic Hockey vendégei voltak Árkovics Bálinték, minden harmadot elveszítve 7-2-es vereséget szenvedtek.

A FEHA19 Salzburgban vendégeskedett szombaton, ahol hamar kétgólos hátrányba került. A fehérváriak az Újpesthez hasonlóan felálltak, Horváth Dániel, Gyúró Dávid és Viitakoski góljával 3-2-re megfordították a találkozót, a vasak között Orbán Gergő 95,8%-kal védett. Vasárnap Linzből is elhozták a pontokat Tokaji Viktor fiai, a mérkőzés derekára négygólos előnyt építettek ki az Oberösterreich ellen, ami kitartott a végéig, a FEHA 4-3-ra diadalmaskodott.

A BJA szintén Ausztriában vendégszerepelt, szoros meccsen Jurkovics Bence győztes góljával 3-2-re nyertek a Nordic Hockey otthonában, Daradics Ákos 94,1%-kal teljesített a kapuban. Egy nappal később Villachban vívtak gólzáporos mérkőzést az újbudaiak, Miskevics 9 másodperccel a vége előtt hosszabbításra mentette a találkozót, ám a ráadás a VSV-nek kedvezett, a BJA 7-6-os vereséget szenvedett. Weidemann Márk mesterhármast ütött illetve egy gólpasszt is kiosztott, Ravasz Csanád 1+3-ig jutott. Két győzelmével átvette a felsőház vezetését a FEHA19, a BJA a negyedik, míg az ÚJA továbbra is csak nyolcadik.

Az alsóházban a Vasas három nap alatt három meccset vívott Ausztriában. Pénteken és szombaton Innsbruckban arattak győzelmet Nagy László tanítványai, előbb 3-1-re, majd Pajor Balázs 60. percben ütött góljával 5-4-re nyertek. Vasárnap Bécsben vendégeskedett a Vasas, és kapott ki 7-2-re. A két kelet-magyarországi csapat nem sok sikerrel zárta a hétvégét: a DVTK 5-1-es, majd 6-3-as vereséget szenvedett a Steiermark, illetve az Okanagan vendégeként, míg a DEAC 6-1-gyel hajtott fejet az Okanagan előtt, majd a stájerországiak ellen büntetőket követően szenvedtek 4-3-as vereséget. A DVTK harmadik, a Vasas az ötödik, míg a DEAC a hatodik a hétcsapatos alsóházban.

U21

A B csoportban a Győr 8-1-re verte a nyeretlen Sportországot, amivel átvette a csoport vezetését a Dunaújvárostól.

Ausztria, U18

Az osztrák ifjúsági bajnokságban a DVTK kétszer győzte le az Okanagant, a miskolciak előbb 5-1-re majd 6-3-ra nyertek. A FEHA19 hazai pályán egy pontot sem tudott megfogni a Vasas ellen, a IV. kerületi együttes 4-3-as, valamint 3-1-es győzelmet aratott a koronázóvárosban. Az Újpesti JA-nak majdnem meggyűlt a baja a ligautolsó szlovén Rudi Hitivel, az első napi 6-2 után csak 6-5-re nyertek a lila-fehérek. A BJA előbb 3-2-re győzött az Okanagan vendégeként, majd másnap 3-1-gyel fejet hajtott ellenfele előtt. Az Újpesti JA a tabella legalsó fokán áll, a BJA a negyedik, a Vasas az ötödik, a DVTK a hatodik, míg a FEHA19 csak a nyolcadik.

U18

A B1 csoportban a DEAC oda-vissza legyőzte a HKB-t, a Győr 3-0-ra nyert a Kárpáti Farkasok ellen, míg a Dunaújváros 4-3-ra diadalmaskodott az FTC ellenében. A csoportot továbbra is a veretlen DAB vezeti a Kárpáti Farkasok és a Győr előtt.

A B2-ben a Sportországi Cápák legyőzték a listavezető Egerszegi Titánokat, majd lenullázták a Lehelt. Az Ajka a Szombathelynél bizonyult jobbnak, a Pingvinek a Szigeti Bikák ellen tartották otthon a három pontot. A Lehel és az Egerszegi Titánok egyaránt győztek Óbudán. A táblázaton az Egerszegi Titánokat a Lehel és az Ajka követi.

U16

Az A1 csoportban befejezte harmadik magyarországi kiszállását a Székelyföldi JA, az erdélyiek pont nélkül térhetek haza. A BJA hosszabbításban 3-2-re verte az ÚJA-t, a FEHA19 a Vasast győzte le, míg a BJA U15 a DVTK-nál bizonyult jobbnak egy góllal. A csoportot a BJA vezeti saját U15-ös csapata, valamint az ÚJA előtt. Az A2-ben továbbra is az FTC az éllovas, a B1-et magabiztosan vezeti a Kaposvár, a B2-ben 100%-os a Szeged, míg a B3-ban a DHK a csoportelső.