Corona Brasov–FTC-Telekom 6-2

A Corona lehengerlő emberelőnyös teljesítményének köszönhetően négy ízben is betalált speciális játékhelyzetből, így a brassóiak magabiztosan tartották otthon mind a három pontot, s ideiglenesen feljöttek a tabella 4. helyére.

A hazaiaknál Boriszenko nem húzott szerelést a mérkőzésre, helyét Holwell vette át a második bekkpárban. Fodor Szabolcs ismét számíthatott Crespire, az eltiltásából visszatérő amerikai hátvéd Marvával alkotott védőpárost. Dubeau és Arany kezdtek a vasak között. Lüktető iramban indítottak a felek, mindkét ketrec előtt akadtak lehetőségek, a legnagyobb helyzetet talán Turbucz készítette elő Bradynek, az FTC 9-ese azonban mellédurrantott. A 6. percben Tóth Gergő kapott kisbüntetést, a speciális játékhelyzet ezúttal a látogatóknak kedvezett: egy ferencvárosi kontratámadás során Schaber nem vette észre, hogy a jobboson Kärmeniemi érkezik őrizetlenül, ezért a finn bekk zavartalanul korongot kaphatott, s kíméletlenül beverte a jobb alsóba (0-1). Túl a harmad derekán Kóger remek egyéni akcióba kezdett, a magyar válogatott támadó már mindenkit kicselezett, a befejezésbe azonban néhány centi hibádzott. Lendületben maradtak a barcaságiak, a játékrész végén VanWormerék több ígéretes helyzetet is kialakítottak, a házigazdák nyomása a 18. minutumban végül eredményhez vezetett: Cornet Valcharhoz továbbított egy bulielhozatalt követően, a brassóiak pontgyárosa szokásához híven tett egy félkört, majd lazán, csuklóból kapura tette a pakkot, Arany előtt óriási volt a forgalom, ezért a játékszer könnyűszerrel utat talált a kapuba – a találatot hivatalosan Blackwaternek adták (1-1). Nem sokkal a pihenő előtt Sills és Roth találtak egymásra, a két légiós ökölcsatáját egyértelműen a hazaiak nehézfiúja nyerte.

Kevesebb, mint 5 perc telt el a középső etapból, amikor Schaber került tiszta lövőhelyzetbe, Arany szépen zárta a rövidet. A 28. minutumban emberelőnybe került a Brassó, a társak először Zagidullint próbálták meglövetni, Arany vagy a blokkok viszont rendre megálljt parancsoltak a próbálkozásoknak. Az FTC hátrányos egysége nem tudott kiszabadulni a szorítás alól, Valchar a túloldalon helyezkedő Schaberhez passzolt, a sárga-kékek 10-esére nem léptek ki időben a védők, ezért némi korongdédelgetés után a Fradi hálóőrének mamutjai között a hálóba zúdíthatott (2-1). A bekapott találatot követően Némethék sora kis híján újra kiegyenlített, Dubeau viszont még épp időben ráfeküdt a pakkra. A folytatásban záporoztak a Corona-ziccerek, Zagidullint szólója közben akadályozták, ezért következhetett egy újabb barcasági emberfór, amit Valcharék ismét könyörtelenül kihasználtak: az előbb említett jégkorongozó Pichéhez készített vissza, aki egy remek lövőcsel bemutatása után a baloson érkező Schabert választotta, a kanadai csatár pedig másodszor sem hibázott előnyben (3-1).

A 42. percben kettős emberelőnybe került Fodor Szabolcs legénysége, a szemet gyönyörködtetően megjátszott figura a hosszún helyezkedő Kestilära jött ki, aki bődületesen nagy gólt ragasztott kapásból a felsőbe (3-2). Forrtak az indulatok, ami a Brassónak kedvezett, a házigazdák a 48. minutumban ismét, immáron harmadjára is kihasználtak egy emberdeficites játékszituációt: Piché megállíthatatlanul tört be a támadóharmadba, majd kapura szúrt, az Aranyról felpattanó pakkot pedig VanWormer bravúros mozdulattal a gólvonalon túlra helyezte (4-2). Kevesebb mint kettő perccel később eldőlni látszódtak a lényegi kérdések – Turbucz ütője széttört a semlegesben, ezért Valchar kaparinthatta meg a korongot, a cseh-román veterán kiválóan érzékelte, hogy Blackwater kiugrásra várakozik a támadó kéken, a 36 esztendős kanadai első próbálkozását Arany még hárította, a kipattanónál azonban már az FTC portása is tehetetlennek bizonyult (5-2). A kiváló formában játszó Kóger számára egész mérkőzésen érett a gól, a vendéglátók rutinos támadója végül 1:07-tel a vége előtt szintén emberfórban volt eredményes, végleg lezárva ezzel a mérkőzést (6-2).

A Corona jövő csütörtökön a BJAHC ellen meccselhet, egy nappal később az FTC a Debrecent fogadja majd a Tüskecsarnokban.